Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Google Hangouts’ta Son Görülme Bilgisini Kapatma

Bizim hayatımızda her ne kadar fazla geçerliliği olmasa da, özellikle bazı durumlarda anlık mesajlaşma için Google’un Hangouts servisi yardıma yetişebiliyor. Birçok kişinin hoşuna gitmeyen son görülme özelliğinin temeli aslında Google Hangouts ile atıldı desek yeridir. WhatsApp’ta bile çoğu zaman kurar kurmaz bu özelliği kapatan ziyaretçilerimizin olduğuna dair hiçbir şüphemiz yok. Şimdi ise Android ve iOS’de Google Hangouts’ta son görülme bilgisini kapatma yolunu açıklıyoruz. Böylece kafanız biraz daha rahat edecektir. İzlenmesi gereken yol oldukça basit.

Android ve iOS: Google Hangouts’ta Son Görülme Bilgisini Kapatma

Eğer arkadaşlarınızın arkadaş listesinde ve adınızın yanında en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzun bilgisi yer alsın istemiyorsanız yapmanız gerekenler son derece basit. İlk olarak Google Hangouts’u açın ve Ayarlar kısmına gelin. Biz Android üzerinden anlatacağız anca iOS’de de ayarlar oldukça benzer.

Android ve iOS Google Hangouts'ta Son Görülme Bilgisini Kapatma (1)

Android ve iOS’de Google Hangouts’ta son görülme bilgisini kapatma için ilk olarak menüden Ayarlar kısmına gelin. Burada hangi hesabın son görülme bilgisini kapatmak istiyorsanız ona tıklayın. Bizde tek bir tane hesap var ve onu seçiyoruz.

Android ve iOS Google Hangouts'ta Son Görülme Bilgisini Kapatma (2)

Karşınıza gelen Genel ayarlar kısmından Durumunuzu paylaşın kısmına tıklayın. İşte son görülme bilgimizin ayarlanabildiği yer burası. Android ve iOS’de Google Hangouts’ta son görülme bilgisini kapatma işleminin artık sonuna geliyoruz.

Android ve iOS Google Hangouts'ta Son Görülme Bilgisini Kapatma (3)

Burada Android ve iOS’de Google Hangouts’ta son görülme bilgisini kapatma işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca kullanmakta olduğunuz cihaz bilgisini kapatma işlemini de buradan yapabilirsiniz.