Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Twitter İçin QR Kod Oluşturma

Facebook Messenger’da olduğu gibi artık Android ve iOS’de Twitter için QR kod oluşturma da mümkün. Twitter’da yer alan QR kodlarını tarayarak o hesabı otomatik olarak izleyebilirsiniz. Aynı şekilde de siz de Twitter profiliniz için bir QR kodu edinebilir ve kolaylıkla paylaşabilirsiniz. QR kodları, doğrulanmış veya doğrulanmamış tüm hesap türleri için kullanılabiliyor. Yalnız bildiğiniz üzere Twitter’ın web arayüzünden QR kod taramak veya paylaşmak mümkün olmuyor.
Bu nedenle QR kodu sadece Twitter’ın resmi mobil uygulamalarından kopyalayabilir ve oluşturabilirsiniz.

Android ve iOS: Twitter İçin QR Kod Oluşturma

Android ve iOS’de Twitter için QR kod oluşturma işleminde ilk olarak Twitter uygulaması başlatın ve parmak hareketi ile yan menüyü açın.

Android ve iOS Twitter İçin QR Kod Oluşturma (3)


Karşınıza gelen menüde QR kodu kısmına dokunun. Gerek Android’de gerekse iOS’de işlemler oldukça benzer şekilde ilerliyor. Altta çıkan QR kodu sekmesine dokunduğunuz zaman, QR kod tarayıcı başlıyor. Kendi QR kodunuzu oluşturmak ve paylaşmak içinse QR kodum tuşuna bir kez basın.

Android ve iOS Twitter İçin QR Kod Oluşturma (2)

QR kodunuzu artık kendi akıllı telefonunuza kaydedebilir veya kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Android ve iOS’de Twitter için QR kod oluşturma işlemi aynı zamanda Twitter tarafından oluşturulan QR kodları tarama görevini de üstlenebiliyor. QR kodu görüntülediğiniz sayfada QR tarayıcı tuşuna basarak başka profilleri takip etme adımına gelebilirsiniz. Twitter’da her hesap için bir QR kod oluşturulur ve sonradan değiştirme şansınız bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları