Kategoriler
Rehberler

Google Play Error rh01 / rpc: s-5: AEC-0 ve Recovery error Hatası ve Çözümü

Sitemizi takip eden ziyaretçilerimiz bir süredir meşhur Google Play hatalarına ve çözümlerine yer verdiğimizin farkındadır. Gerçekten de kimi zamanlar Google Play hataları can sıkıcı düzeye ulaşabiliyor. Bu yazımızda ise yine kullanıcıların sık şekilde başını ağrıtan Google Play Error rh01 / rpc: s-5: AEC-0 ve Recovery error Hatası ve Çözümü konusunu ele alacağız. Sunucu bağlantısı kurulamadığı zamanlarda karşınıza çıkan bu çözümleri aşmak için deneyeceğiniz birkaç yöntem mevcut.

Google Play Error rh01 / rpc: s-5: AEC-0 Hatası

Sorun

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Google Play’de karşınıza çıkan Error rh01 / rpc: s-5: AEC-0 hatası genelde sunucu bağlantısının kurulamadığı zamanlarda kullanıcılara gösteriliyor.

Çözüm

İlk olarak internet bağlantınızın gerçekten hızlı olduğuna emin olun. Ev veya işyeri ağınıza bağlı iseniz kablosuz ağ bağlantısını kesin ve mobil veriye dönün.

  • Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyerek Google Play’in uygulama önbelleğini temizleyin.
  • Önbelleğini temizlemeniz gereken bir diğer uygulama ise Google Services Framework. Eğer sonuç alamazsanız Gmail hesabınızı kaldırın. Akıllı telefonunuzu yeniden başlatın ve yeniden Gmail hesabınızı tanımlayın.

Google Play Recovery error Hatası

Sorun

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Google Play’i kullanmaya çalışırken durup dururken karşınıza gelen bir hatadır. Herhangi bir uygulama ararken veya güncelleştirmeler sırasında gösterilebilir.

Çözüm

Genelde uygulamalarla ilgilenirken bu hatayı görebileceğiniz için ilk olarak yine her zamanki yolu takip ediyoruz ancak bu kez uygulama güncellemelerini de elle yapmamız gerekebilir.

  • Google Play Store’un önbelleğini temizleyin.
  • Son olarak yaptığınız uygulama güncelleştirmelerini kaldırın.
  • İndirme yöneticisi ve Google Service Framework için de aynı işlemleri takip edin.

Google Play’deki güncellemeleri yavaş yavaş geri çekerek sorunu yüksek olasılıkla çözebilirsiniz ancak halen devam ediyorsa Google hesabınızı kaldırarak yeniden eklemek son çare olacak.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?