Kategoriler
Rehberler

Android ve iPhone: WhatsApp’ta Gönderenden Gizli Olarak Mesaj Okuma

Hepimizin bildiği gibi WhatsApp’tan mesaj gönderdiğimizde çift mavi tik çıkması karşı tarafın mesajınızı okuduğunu gösterir. Karşı taraf mesajınızı okumamışsa çift gri tik, henüz karşı tarafa iletilmemişse de tek gri tik bilgilendirmeleri kullanılır. Yapacağınız birkaç küçük ayar ile Android ve iOS’te WhatsApp’ta gönderenden gizli mesaj okuma gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın; mesajı okuduktan sonra yanıtlamazsanız gönderen kişi kendisini umursanmıyormuş gibi hissedebilir. Bu sebepten ötürü Android ve iOS’te WhatsApp’ta gönderenden gizli mesaj okuma tekniklerini öğrenmeniz faydanıza.

Android ve iOS: WhatsApp’ta Gönderenden Gizli Olarak Mesaj Okuma

Yazımızda çift mavi tik özelliğini kullanan kişilere bu bildirimi vermeden mesajları okuma yöntemlerini sizlere aktaracağız. Şimdilik bu konuda izleyebileceğiniz dört farklı yol var.

Okundu bilgisini devre dışı bırakma

Android ve iOS’te WhatsApp’ta gönderenden gizli mesaj okuma için okundu bilgisini devre dışı bırakma en kolay yöntemdir. Bunu yaparak size mesaj gönderen tüm kişilerin okundu bilgisi almasını engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde siz de bundan itibaren okundu bilgisi alamayacaksınız. Özelliği sonradan yeniden açabilirsiniz.

  • WhatsApp’ı açın ve Ayarlar menüsüne girin
  • Ayarlar menüsünden Hesap > Gizlilik yolunu izleyin
  • Okundu bilgisi karşısındaki tik işaretini kaldırın
android-ve-ios-whatsappta-gonderenden-gizli-olarak-mesaj-okuma-1

Bildirim barından kontrol etme

Eğer gönderdiğiniz mesajlardaki okundu bilgisinden vazgeçemiyorsanız o halde daha farklı yollar da izleyebilirsiniz. Android ve iOS’te WhatsApp’ta gönderenden gizli mesaj okuma için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de bildirim barından kontrol etme. Bildiğiniz gibi WhatsApp’tan mesaj aldığınızda bildirim barında bir simge belirir. Bildirim barını aşağıya doğru çekerek mesaj içeriğini görebilirsiniz. Burada önemli olan nokta CEVAPLA yazısına tıklamamak. Eğer tıklarsanız WhatsApp açılacağından karşı tarafa bilgi gidecektir.

android-ve-ios-whatsappta-gonderenden-gizli-olarak-mesaj-okuma-2

Ana ekran aracı ile takip etme

Ana ekrana yerleştireceğiniz küçük bir araç ile son aldığınız mesajları, karşı tarafın haberi olmadan takip edebilirsiniz. Bunun için akıllı telefonunuzun ana ekranında boş bir sayfaya WhatsApp aracını ekleyin. Gelen mesajlarda WhatsApp’ı açmadan önce burayı kontrol edin. Android ve iOS’te WhatsApp’ta gönderenden gizli mesaj okuma işte bu kadar basit.

android-ve-ios-whatsappta-gonderenden-gizli-olarak-mesaj-okuma-3

İnternet bağlantısını kesme

Android ve iOS’te WhatsApp’ta gönderenden gizli mesaj okuma için en garantili yollardan biri de kablosuz ağ bağlantısını ve mobil veriyi kapattıktan sonra WhatsApp’ı açmak. Böylece tüm mesajları inceleyebilirsiniz. Fakat kablosuz ağ ve mobil veriyi yeniden açmadan önce son aldığınız mesajları silmelisiniz. Böylece karşı tarafa okundu bilgisi gitmeyecektir.

android-ve-ios-whatsappta-gonderenden-gizli-olarak-mesaj-okuma-4

Konu ile ilgili sormak istedikleriniz varsa veya farklı bir yol paylaşmak istiyorsanız forum sayfalarımızdan bize ulaşabilirsiniz.