Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda PDF Dosyalarını Birleştirme

Hemen her internet sitesinde karşımıza çıkan Adobe tarafından geliştirilmiş PDF dosya formatı standart haline geldi. Bu dosya sistemini kullanan içerikleri indirdikten sonra birleştirip rahat biçimde okumak ve depolamak istiyor olabilirsiniz. Aynı konuya hitap eden görseller ve metinleri birleştirip bir sunum hazırlamak istemeniz de olası. Bu işlemi gerçekleştirmek için bilgisayar açmanıza gerek yok. Android yüklü telefon ya da tabletinize indirdiğiniz PDF dosyalarını birleştirmek için PDF Merge uygulamasını kullanabilirsiniz.

selection
  1. İlk olarak Google Play üzerinden PDF Merge indirin ve kurun: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.pdfsam.pdfmerge
  2. Uygulama kurulduktan sonra çalıştırın ve cihazınızda yer alan dahili depolamayı gösteren dosya gezginiyle karşılaşın. Ardından uygulamanın üst kısmındaki Merge sekmesine geçin. Add butonuna tıklayarak PDF eklemeye devam edebilirsiniz.
  3. Listeye ekleme işlemi bitince basit biçimde en altta görülen Merge butonuna tıklayın ve birleştirilmelerini bekleyin. Kısa süre sonra Result sekmesine geçerek sonuç dosyasını görebilirsiniz. Zaman almayan ve basit bir işlem olduğu açık.