Kategoriler
Rehberler

Android ve iPhone’da Excel Dosyalarını Açma Uygulamaları

Android ve iOS‘te Excel dosyalarını açmak için yararlanabileceğiniz farklı uygulamalar mevcut. Mevzu tablo içeren dökümanları görüntülemek dahi olduğunda akıllı telefonlarımız bu görevi üstlenebiliyor ancak tabii ki her şey mükemmel olmuyor. Örneğin iPhone’da e-posta eki olan bir Excel dosyasına ön izleme yapabiliyorsunuz ancak göndericinin ekranında dosyanın sizinle aynı şekilde görüntülendiğinin garantisi yok. Akıllı telefonlarda Excel dosyalarını açmak için kullanılabilecek çeşitli çözümler mevcut.

Android ve iOS: Excel Dosyalarını Açmak

Birçok Android akıllı telefonda Google Play hizmetleri ön yüklü olarak geliyor, buna Google Drive da dahil. Bu araç sayesinde Excel dosyalarını başka bir araca ihtiyaç duymadan hızlı şekilde açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Android kullanıcıları akıllı telefonlarına dosya transferi için çok sayıda yöntem izleyebiliyor fakat iOS bu konuda esneklik sağlamıyor. O nedenle küçük dökümanların transferinde e-posta hala sıkça tercih edilmekte. iOS işletim sistemindeki Mail uygulamasında e-posta eki olan Excel dökümanını açmak için öncelikle dosyayı seçin.

android-ve-ios-excel-dosyalarini-acmak-1

Uygulama dosyayı açmak sizin size farklı seçenekler sunuyor.

Microsoft Excel

android-ve-ios-excel-dosyalarini-acmak-2

Excel dosyaları söz konusu olduğunda akla ilk olarak gelen çözüm elbette Microsoft Excel. Firmanın yazılımının masaüstü versiyonu oldukça kullanışlı ve dökümanlarda yüksek oranda özelleştirme yapma imkanı sunuyor ancak mobil uygulamada tahmin edebileceğiniz üzere limitli seçenekler mevcut. Basit özelliklerden tüm kullanıcılar yararlanabiliyor, gelişmiş seçenekleri etkinleştirmek için ücretli Office 365 aboneliği talep ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Microsoft Excel uygulamasının eksisi 400 MB seviyesindeki boyutu. Özellikle düşük depolama alanına sahip olan giriş / orta seviye akıllı telefonlarda sorun yaratabilir.

Microsoft Excel: Spreadsheets
Microsoft Excel: Spreadsheets
Developer: Unknown
Price: Free
‎Microsoft Excel
‎Microsoft Excel
Price: Free+

Google Sheets

android-ve-ios-excel-dosyalarini-acmak-3

Google’ın ofis çözümleri her platformda kolay erişilebilir durumda, web istemcilerinden de kullanılabiliyor. Özellikle dökümanlar üzerinde aynı anda birden fazla kullanıcının çalışabilmesi açısından Microsoft’un çözümlerine çalım atıyor.

Google Sheets uygulamasında Excel dökümanlarını görüntülemek ve düzenlemek mümkün. Küçük ekranlı akıllı telefonlarda da tatmin edici bir kullanım deneyimi sunduğunu ifade edebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu
Google Sheets
Google Sheets
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Sheets
‎Google Sheets
Developer: Google LLC
Price: Free

Citrix QuickEdit

android-ve-ios-excel-dosyalarini-acmak-4

Excel tablolarını hızlı şekilde görüntüleme imkanı veren Citrix QuickEdit rafine edilmiş ve hayli sade bir arayüze ev sahipliği yapıyor. Minimalistik ikonların önemli fonksiyonlara hızlı erişim sağladığını gözlemledik. Sade arayüz içeren uygulamaları seviyorsanız Excel dosyalarını açmak için ideal bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

‎Google Sheets
‎Google Sheets
Developer: Google LLC
Price: Free