Kategoriler
Haberler

Huawei Android Nougat Güncelleme Listesi

Huawei Android Nougat Güncelleme Listesi ile karşınızdayız. Akıllı telefon pazarında son yıllarda hızlı bir çıkış yakalayan ve ilgi çekici akıllı telefonlarla kullanıcıların karşısına çıkmayı başaran Çin merkezli Huawei ürün gamındaki akıllı telefonlarla ilgili Android Nougat güncellemesi yol haritasını paylaştı.

Huawei Android Nougat Güncelleme Listesi

Android Nougat güncellemesi Huawei akıllı telefonlara firmanın özgün çözümü EMUI arayüzünün 5.0 versiyonu çatısı altında sunulacak. Güncellemenin önümüzdeki yıl yani 2017’nin ilk çeyreğinde dağıtıma gireceği ifade ediliyor. Öncelikle 6 inç ekranlı devasa ekranıyla ön plana çıkan Huawei Mate 8 ve firmanın üst düzey akıllı telefonları arasında yer alan P9 güncellemeye kavuşacak. Sonrasında ise P9 modelinin ağabeyi P9 Plus, P9’un özelliklerinin biraz kırpılmış kardeşi P9 Lite, orta seviyede konumlandırılan 5 inç ekranlı Nova ve bu modelin büyük ekranlı (5.5 inç) versiyonu olan Nova Plus Android Nougat güncellemesini alan cihazlar olacak.

Huawei, EMUI 5.0‘ın daha etkili, güvenli ve kullanıcı dostu bir çözüm olacağını iddia ediyor. Firma özellikle kullanıcıların sıklıkla kullanmak istediği seçeneklere ve ayarlara daha pratik şekilde ulaşabilmelerini ön plana çıkarıyor. Duruma bakılırsa kullanıcılar çekirdek fonksiyonların % 90’ına yalnızca iki ya da üç tıklama ile ulaşabilecek.

Yeni arayüz aynı zamanda kullanıcılara standart yerleşim ve uygulama tepsisi arasında tercih yapma fırsatı sunuyor. Akıllı telefon değiştirmeden, iş kullanımı ve kişisel kullanım için verimliliği üst düzeye çıkarabilecek profiller oluşturulabiliyor.

Huawei P9, P9 Plus, P9 Lite veya Mate 8 için Beta testlerinin başlatılabileceğini de sözlerimize ekleyelim.