Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

iOS işletim sisteminin son sürümü olan iOS 10 hızlı biçimde yaygınlaştı ve iPhone ile iPad kullanıcılarının beğenisini kazandı. İzlediğiniz bir içerik ya da oyun sırasında ekran görüntüsü alıp paylaşmak isteyebilirsiniz. iOS 10’da bunu gerçekleştirmenize imkan veren iki yöntem var. iPhone (iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5) sahipleri genelde ekran görüntüsü almak için Home butonuyla aynı anda Güç butonuna basarak ekran görüntüsü alabiliyorlar.

screen-shot-2016-06-13-at-4-24-54-pm

Birinci Yöntem

Birinci yöntemi kullanıp Home ve Güç butonlarına aynı anda basarsanız ekran görüntüsü flaş etkisi yapacak ve alınan ekran görüntüsü Fotoğraflar uygulamasına eklenecek. Bu yöntem kimi zaman zorlu gelebilir çünkü iki butona aynı anda basmakta zorlanabilirsiniz.

İkinci Yöntem

İkinci yöntemde iPhone ile gelen yardımcı Home butonunun ana ekranda aktif olması gerekiyor. Dokunulabilir Home butonuna tıklayın ve ardından Cihaz > Daha fazlası yolunu izleyip Ekran görüntüsü seçeneğini kullanın. Ekranda beliren yardımcı dokunmatik buton özelleştirilebiliyor. Bu arada unutmayın ki bazı uygulamalar ekran görüntüsü alınmasını engelleyecek biçimde kod hataları içeriyor olabilir.