Kategoriler
Apps & Oyunlar

Netflix: Dizi ve Filmleri Çevrimdışı İzlemek

Netflix‘te Dizi ve Filmleri Çevrimdışı İzlemek artık mümkün. Firma çevrimdışı izleme özelliğini nihayet resmi olarak duyurdu. Şu an sınırlı sayıda film ve dizide bu özellik kullanılabiliyor. Yalnızca Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda, resmi uygulama aracılığıyla yararlanılabilmekte. Netflix uygulaması izlediğiniz filmlerin ya da dizi bölümlerinin tamamını çevrimdışı izlemek üzere cihazınıza indirebiliyor. Özellikle seyahatlerde internet erişiminizin olmadığını ya da sınırlı data paketinizden başka bağlantı bulamadığınız anlarda dizi / film keyfini sürdürebilmeniz adına çok önemli bir gelişme.

Netflix Türkiye'den açıklama!

Netflix: Dizi ve Filmleri Çevrimdışı İzlemek

Çevrimdışı izleme özelliği hangi abonelik tipinde olursa olsun tüm kullanıcıların hizmetine sunuluyor. iOS kullanıcılarının uygulamanın 9.0.0, Android kullanıcıları ise 4.12.0 versiyonuna terfi etmeleri şart görünüyor.

Uygulamayı güncelleyip çalıştırın, yeni özellik ile ilgili duyuru karşınıza gelecektir. Bu özelliği kullanma fırsatı sağlayan film ve dizilerin sayfasında Download butonu belirmekte. Bu butona dokunduğunuzda indirme işlemi derhal başlıyor.

netflix-dizi-ve-filmleri-cevrimdisi-izlemek-1

Bizim aboneliğimiz Basic plandı, bu nedenle HD içerik aktarımını desteklemiyor fakat duruma bakılırsa Premium abonelik sahipleri indirme işlemi başlamadan görüntü kalitesi ile ilgili tercih yapabilecek.

İndirdiğiniz içeriklere erişebilmek için uygulama arayüzünde Account sekmesine gidin ve My Downloads sekmesine dokunun. İndirdiğiniz tüm içerikler burada görüntülenecektir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, indirme seçeneği Netflix bünyesindeki tüm içerikler için kullanılamıyor. My Downloads sekmesindeki Find Something to Download seçeneği çevrimdışı izleme imkanı sağlayan içerikleri keşfetmenizde yardımcı olacaktır.

netflix-dizi-ve-filmleri-cevrimdisi-izlemek-2

Kaydedilen film ve dizilere yalnızca uygulama içerisinden ulaşılabildiğini, Android’de herhangi bir klasörden bu içeriklere erişimin mümkün olmadığını belirtelim.