Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter’da Kalite Filtresi Nasıl Aktifleştirilir?

Twitter’da Kalite Filtresi adlı bir özellik mevcut. Firmanın bir süre önce Bildirimler alanı için duyurduğu bu filtre esasında varsayılan olarak aktif durumda ve yalnızca Bildirimler bölümünü değil, diğer akışları da fiili olarak etkiliyor. Özellikle ülkemiz gibi bot ve troll hesapların yoğun olduğu bölgelerde Twitter deneyimini şüphesiz iyileştirecek bir detay. Tabii çok sayıda tweet’i ıskalamanıza da sebep olabilir. Kullanmakta olduğumuz ve yaklaşık 800 kişiyi takip ettiğimiz kişisel hesabımızın zaman akışında çok sayıda yeni tweet gördük. Bu özelliği bizzat etkinleştirmesek de Twitter’ın Kalite Filtresi’ni otomatik olarak etkin kıldığını gözlemledik. Akışınızdaki yeni çok sayıdaki tweet’ten hoşlanmadıysanız Kalite Filtresi’ni devre dışı bırakmayı düşünebilirsiniz. Tabii artık görmekten bıktığınız tweet’lerden kurtulmak için Twitter’da Kalite Filtresi‘ni etkinleştirmeyi de değerlendirmelisiniz.

Twitter Sembol Sosyal Ağlar - Pixabay'de ücretsiz resim

Twitter’da Kalite Filtresi Nasıl Aktifleştirilir?

Twitter’ın web arayüzünde Kalite Filtresi’ni etkinleştirmek için öncelikle oturum açın. Arayüzde sağ üst bölümde yer alan profil görselinize tıklayın ve Settings (Ayarlar) seçeneğine erişin. Bu ekrandan Notifications (Bildirimler) sekmesine gidin, burada Quality Filter (Kalite Filtresi)’ı göreceksiniz. Etkinleştirmek için kutucuğu işaretleyebilir, devre dışı bırakmak içinse işaretlemeyi kaldırabilirsiniz. Yaptığınız değişikliği kaydetmek için Save changes (Değişiklikleri kaydet) butonuna tıklayın.

twitterda-kalite-filtresi-nasil-aktiflestirilir-1

iOS / Android uygulaması aracılığıyla Kalite Filtresi’ni aktifleştirmek için uygulama arayüzünde hesap ayarlarına gidin ve Notifications (Bildirimler) sekmesine dokunun. Burada Quality Filter (Kalite Filtresi) yer almakta, dilediğiniz gibi etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.

twitterda-kalite-filtresi-nasil-aktiflestirilir-2

Yaptığınız değişikliğin Twitter akışınızda hemen farklılıklar yarattığını göreceksiniz. Kalite Filtresi Twitter’ın kendi algoritmaları aracılığıyla size daha iyi bir Twitter deneyimi sunmayı hedeflemekte.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi