Kategoriler
Rehberler

Android Ekranını Windows 10 Bilgisayara Aktarmak

Android ekranını Windows 10 bilgisayara aktarmak mümkün! Windows 10 işletim sistemini beğenin ya da beğenmeyin, Android cihazınızla başarılı şekilde iletişim kurabildiğini kabul edeceksinizdir. Windows 10 işletim sistemi Android cihazın ekranını bilgisayara yansıtma olanağı sunmakta. Bunun için Android 4.2.2 ya da daha güncel işletim sistemli bir akıllı telefon gerekiyor. Dilerseniz Android ekranını Windows 10 bilgisayara aktarmak için izlemeniz gereken aşamalara göz atalım.

Android Ekranını Windows 10 Bilgisayara Aktarmak

Bilgisayarınızda Windows 10 işletim sisteminin Anniversary Edition sürümü bulunmalı, yani Windows 10’unuz güncel değilse bu işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Ekranı aktarımını bu işletim sistemindeki Connect uygulaması sağlamakta.

  • İşletim sisteminiz güncel değilse güncellemeleri yükleyin. Güncellemeleri yüklemek için Başlat menüsüne tıklayın, arama kutucuğuna Windows Update yazın ve Windows Update’den Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklayın. Güncellemelerin indirilip yüklenmesine onay verin.
İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta kamera sesini tamamen kapatma

android-ekranini-windows-10-bilgisayara-aktarmak-1

  • Şimdi Android’li akıllı telefonunuzun hızlı erişim menüsünü açın ve cihazın yayın yapabilecek durumda olduğundan emin olun. Hızlı erişim menüsünü açmak için bildirim çubuğundan aşağı doğru kaydırma yapmanız yeterli olacaktır. Bizim cihazımızda geleneksel yayın butonu yer almıyordu, yani ekran yayını için bir uygulama yüklememiz gerekti. Eğer akıllı telefonunuzun hızlı erişim menüsünde yayın butonu varsa bir sonraki adımı es geçebilirsiniz, yoksa o aşamadaki uygulamayı yükleyin.

android-ekranini-windows-10-bilgisayara-aktarmak-2

  • Ekran yayını için ücret ödemek istemiyorsanız siz de bizim gibi Google Cast adlı ücretsiz uygulamayı yükleyebilirsiniz. Boyutu 7 MB düzeyinde ve yüklediğinizde Casting yani ekran aktarımı özelliği hızlı erişim menüsü yerine uygulama içerisinden başlatabiliyorsunuz.
İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?
Google Home
Google Home
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Başlamadan önce kablosuz ağın aktif olduğundan emin olun. Eğer Android’in hızlı erişim menüsünde yayın butonu varsa ona dokunun. Daha Fazla seçeneğine tıklayın ve bilgisayarla iletişimi sağlayın. Google Cast kullanacaksanız uygulamayı açın ve Windows 10 PC ile Android telefonun aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Uygulama içerisinde seçenekleri görüntüleyip Cast screen / audio seçeneği altındaki CAST SCREEN / AUDIO‘ya dokunun.

android-ekranini-windows-10-bilgisayara-aktarmak-3

  • Bilgisayarınızda Connect uygulamasını çalıştırın. Yazılımın akıllı telefonunuzu tespit etmesini bekleyin.

android-ekranini-windows-10-bilgisayara-aktarmak-4

  • Bağlantı sağladığında Android telefonunuzdaki görüntü Connect programına da aynı şekilde aktarılacaktır.
İlginizi Çekebilir:  Android'den Windows nasıl yüklenir?

android-ekranini-windows-10-bilgisayara-aktarmak-5