Kategoriler
Rehberler

CyanogenMOD Temanızı Kendiniz Tasarlayın

Google işletim sisteminin yeni sürümleriyle tasarım değişip iyileşiyor ama hala da tüm kullanıcılara hitap edecek yapıda değil ve zevkler tartışılmaz. İşte bu yüzden temalar var. CyanogenMod gibi özel ROM‘lar uzun zamandır tema yükleme desteği veriyor ve hazır seçenek çok. Sınırları aşıp kendi CyanogenMod temanızı tasarlamaya ne dersiniz? Dosya düzenlemek ve APK paketlemek yerine Darkion Avey’in geliştirdiği ücretsiz ThemeDIY uygulamasını Google Play’den indirmeniz yeterli. Sisteminizde Android Lollipop esaslı CyanogenMod 12 ve üstünün kurulu olması şart.

CyanogenMod Özel Tema Tasarlamak

1

  1. ThemeDIY kurun ve çalıştırın. Karşınıza büyük bir boş ekran gelecek. Alttaki artı sembolüne tıklayın ve başlayın.
  2. Tema oluşturma ekranı gelecek. Bir ad girin ve düzenlemek istediğiniz hazır CM12 temalarından birini yükleyin. Renkleri paletten seçin ya da hazır bir görselden alınmasını isteyin.
  3. Sistem renklerini manuel olarak belirlemek için uygulama bazlı düzenlemeler kısmına girin. Durum, aksiyon, navigasyon çubuğu görünümü özelleştirilebiliyor. İnce ayarlara girebilirsiniz.

2

Tasarlanan Temayı Kullanmak

Değişiklikleri bitirdikten sonra sağ alttaki onay işaretine tıklayın. Daha önceden boş beliren tema artık ekran ortasında hazırladığınız temayı gösterecek. Buna bakarak adını, rengini, duvar kağıdını görebilirsiniz. Kurulum butonuna tıklayın ve ardından uygulama komutu verin.