Kategoriler
Rehberler

Android: Word Dosyalarını Açmak

Android‘de DOCX yani MS Word dosyalarını açmak istediğinizde Google Play uygulama mağazasında karşınıza çok sayıda seçeneğin çıktığını göreceksiniz. DOC ve DOCX dosyaları her ne kadar Microsoft Office Word yazılımının dosya formatları olsalar da bu dosyaları açmak için Microsoft’un çözümlerine muhtaç değilsiniz. Dilerseniz Android‘de Word dosyalarını açmak için faydalanabileceğiniz en başarılı uygulamalara kısaca göz atalım.

Android: Word Dosyalarını Açmak

Office Documents Viewer

android-word-dosyalarini-acmak-1

Bu uygulama rehberimizde yer alan diğer seçenekler kadar popüler değil ancak birçok dosya tipini destekliyor ve sık sık güncelleniyor. Fakat bazı kısıtlamaları da var, örneğin parola korumalı dosyaları açamıyor. Bu konu sizin için olmazsa olmaz nitelikteyse diğer uygulamalardan birisine yönelmeniz gerekecek.

Office Documents Viewer
Office Documents Viewer
Developer: Joerg Jahnke
Price: Free

WPS Office + PDF

android-word-dosyalarini-acmak-2

WPS Office + PDF uygulaması çok sayıda dosya tipi için görüntüleme, düzenleme ve paylaşım işlemi gerçekleştirebiliyor, üstelik uygulama tamamen ücretsiz. 2015 yılında Google Play’in en iyi uygulamalarından birisi olarak gösterilen araç dökümanlarınızı Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama hesaplarınızla eşitlemenize olanak tanıyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Microsoft Word

android-word-dosyalarini-acmak-3

Söz konusu Word dosyaları olduğunda elbette Microsoft’un resmi çözümünün adını anmadan geçmemiz doğru olmayacaktı. Uygulamanın bazı özellikleri ücretsiz kullanılabiliyor, gelişmiş seçenekler için ücretli Office 365 aboneliğine ihtiyaç var. Aradığınız özellikleri ücretsiz versiyonda bulamıyorsanız diğer çözümlerden birisine yönelmeniz gerekecek.

OfficeSuite + PDF Editor

android-word-dosyalarini-acmak-4

Çok sayıda dosya tipiyle uyumlu olan OfficeSuite + PDF Editor farklı döküman tiplerini PDF haline dönüştürebiliyor. Çok yönlü ve sezgisel bir arayüzü var. Android kullanıcılarının sıkça tercih ettiği bir uygulama olduğunu ifade edebiliriz. Reklamlardan kurtulmak için Premium versiyonunu edinmeyi düşünebilirsiniz.

OfficeSuite: Word, Sheets, PDF
OfficeSuite: Word, Sheets, PDF