Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S5 İçin Android 6.0.1 Marshmallow Güncellemesi

Samsung Galaxy S5 için sunulmuş olan Kasım ayına özel güvenlik yaması dağıtımda. En yeni güvenlik yamalarını içeren bu paketi kurmak için kilitsiz uluslararası sürüm Samsung Galaxy S5 G900F sahibi olmanız gerekiyor. Güncelleme için USB sürücüleri ve PC özel ODIN uygulaması gerekli. Sistem sürümüne yedi kez tıklayıp Geliştirici Seçeneklerini aktifleştirmeli ve ardından USB Debug özelliğini açmalısınız. Bu arada herhangi bir özel ROM kurmuşsanız güncellemeden sonra fabrika ayarlarına döneceksiniz yani programlar gidecek ama depolanan verileriniz kalacak.

Samsung Galaxy S5 Android 6.0.1 Marshmallow Güncellemesi

  1. Android 6.0.1 G900FXXS1CPK1 Nov 2016 Patch adlı paketi bu adresten indirin: http://www.sammobile.com/firmwares/download/110436/G900FXXS1CPK1_G900FOXA1CPJ6_BTU/
  2. İndirilen paketi açın ve .tar.md5 adlı firmware güncelleme paketini açmaya çalışmayın.
  3. ODIN paketini indirip PC’nize kurun ve telefonunuzu kapatın.
  4. Galaxy S5’i Download Modunda başlatın. (Volume Down + Home + Power butonları)
  5. ODIN çalıştırın ve telefona ait USB kablosunu PC’ye bağlayın. Telefonunuzu tespit edecek. Tespit etmezse telefona özel USB sürücülerini yeniden kurun.
  6. ODIN’deki AP butonuna tıklayın ve indirdiğiniz md5 dosyasını gösterin. START butonuna başlayınca güncelleme gerçekleşecek ve telefon yeniden başlayıp normal açılacak.
İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları