Kategoriler
Rehberler

Yeni iPhone’unuzu iTunes İle Eşleştirin

Yeni bir iPhone aldığınızda Android cihazlar aksine medya içeriğini dahili bellek ya da bellek kartına yerleştirip kullanamazsınız. Mutlaka iTunes kullanan bir sisteme bağlayıp eşleştirme ve aktarım yapmanız gerekir. Aynı zamanda ürün aktifleştirmesi de bu sayede gerçekleşmiş olur. Eski bir iPhone’dan yenisine geçiş sırasında aktarım için de en iyi yöntem budur.

screenshot-1480951722

Yeni iPhone’unuzu iTunes İle Eşleştirmek

  1. Sisteminizde iTunes uygulaması kurulu olmalı. Yoksa www.apple.com/tr/itunes adresinden en yeni sürümünü ücretsiz indirebilirsiniz.
  2. iPhone’u USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Mobil sürücüler otomatik olarak yüklenecek ve iTunes başlayacak.
  3. Yeni bir cihaz olduğu tespit edildiğinde Hoşgeldiniz sihirbazı başlayacak. Bu aşamada Apple hesabınıza ait kullanıcı adı ve parola gerekecek.
  4. Apple iPhone kullanım şartları sözleşmesini kabul edin. Apple ID ve parola girin yoksa yenisini oluşturun. Aksi takdirde işlem yapamazsınız.
  5. Telefonunuzu kaydetmek için gerekli isim ve adres gibi bilgileri girin. Duruma göre ücretsiz kampanyalar gibi bilgiler görebilirsiniz.
  6. Daha önceden iPhone kullanıp yedek almışsanız yenisine terfi seçeneği gelir. Yoksa sıfırdan uygulama kurmanız, medya eklemeniz gerekir.
  7. Yeni bir cihaz olarak seçerseniz cihaz adı girmeniz ve neleri eşleştirmek istediğiniz sorulur. Eski üründen terfi seçerseniz cihaz adı korunur. Aktarım sırasında kişiler, takvimler, yerimleri, notlar, e-posta hesapları aktarılabilir.
  8. Müzik, video, fotoğraf gibi içeriği cihaza aktarmak için iTunes içindeki kütüphanelere eklemeniz gerekir. Dosya boyutuna göre eşleştirme işlemi saatler alabilir.
  9. İşlem bitince telefonun kablosunu çıkarıp kullanmaya başlayabilirsiniz!
İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Mac'te FaceTime araması nasıl kaydedilir?