Kategoriler
Konular

Android’de Mesaj Zamanlamak İçin Dört Uygulama

Android‘de mesaj zamanlamak için kullanabileceğiniz en iyi dört uygulama ile sizlerleyiz. Hayatın yoğun akışı içerisinde özellikle özel günlerde yakınlarınıza göndermek istediğiniz mesajlar olabilir, arkadaşlarınızın / yakınlarınızın doğum günlerini kutlamak isteyebilirsiniz. Tabii bu özel ve önemli günleri unutmanız hayli olağan. Bu gibi durumlarda Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz üçüncü parti bir uygulama hayatınızı kurtarabilir. Dilerseniz Android‘de mesaj zamanlamak için yararlanabileceğiniz uygulamaları daha yakından tanıyalım.

Android’de Mesaj Zamanlamak İçin Dört Uygulama

Do It Later

android-mesaj-zamanlamak-icin-4-uygulama-1

Do It Later şu an Android‘de mesaj zamanlamak için kullanılabilecek en iyi seçenek konumunda. Bu uygulamadan daha başarılı olan çözümlerin bir kısmı mağazadan çekildi, bir kısmı uzun süredir güncellenmiyor bir kısmı da arayüz yeniliklerini gerçekleştiremediği için cazibesini yitirdi.

Do It Later ilk bakışta temiz arayüzüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Android arayüzüyle oldukça uyumlu olduğu gibi tercih edilen sarı – beyaz – yeşil renkler gözleri dinlendiriyor. Kullanımı kolay; göndereceğiniz kişiyi seçin, mesajınızı oluşturun, gönderileceği tarih ve zamanı belirleyin, kaydedin. Dilerseniz mesajın tekrar edilmesini sağlayabilirsiniz. Çift SIM destekli cihazlarda SIM tercihi yapılabiliyor. SMS dışında Gmail, Yahoo, Hotmail, Facebook ve Twitter için de zamanlama desteği hazır.

Do It Later: Auto SMS Whatsapp
Do It Later: Auto SMS Whatsapp
Developer: Kant.
Price: Free

Alpha Messaging

android-mesaj-zamanlamak-icin-4-uygulama-2

Alpha Messaging geliştiricisi tarafından akıllı kişisel SMS asistanı olarak tanımlanıyor. Uygulama ile dilediğiniz tarih ve zamanda mesajların otomatik gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz. Araç aynı zamanda yanıtlayamadığınız arama ve mesjlar için de otomatik SMS atabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Yakalayamadığınız aramalar için Quite Mode‘u etkinleştirebilirsiniz. Çoklu yanıtlar oluşturabilir ve her biri için başlık ve mesaj belirleyebilirsiniz. Uygulamada seçenekler adım adım takip edilerek kullanılabiliyor, yani işlemleri basitçe halledebilirsiniz.

Alpha Messaging
Alpha Messaging
Developer: HorVer Tech
Price: Free

Schedule SMS

android-mesaj-zamanlamak-icin-4-uygulama-3

Schedule SMS temelde önceki iki uygulama ile aynı işlevlere sahip, ama bu iki araçtan ayrılan bir özelliği var. Mesajlarınızı uygulamaya konuşarak yazdırabiliyorsunuz, uygulama söylediklerinizi Google‘ın speech to text hizmetiyle transkribe ediyor.

Peki mesajları konuşarak yazdırabilme özelliği uygulamayı tercih etmek için sebep olabilir mi? Eğer bu özelliğe ihtiyacınız varsa elbette. Arayüzü temiz ve oldukça sade. Maalesef mesajları tekrarlama özelliği yok ama bu özelliğe birçok kullanıcının zaten ihtiyaç duymayacağını tahmin ediyoruz. Uygulamanın reklam içerdiğini belirtelim.

Schedule SMS
Schedule SMS
Developer: Nikhil Soni
Price: Free

SMS Planning

android-mesaj-zamanlamak-icin-4-uygulama-4

Aslında ele aldığımız diğer uygulamalar da oldukça hızlı ve hafif seçenekler fakat SMS Planning tüm bu araçlar arasında en hızlı çalışan ve küçük boyutlu uygulama olabilir. Gereksiz özellikler / seçenekler arasında boğulmuyorsunuz, doğrudan mesaj zamanlama işlemine odaklanabilirsiniz.

Gönderdiğiniz SMS’ler için kayıt tutuyor, yani geçmişte kimlere, ne zaman mesaj gönderdiğinizi inceleyebilirsiniz. Mesaj gönderimini her 5 / 15 / 30 dakika, her saat / gün / hafta / ay / yıl için tekrar edebilmekte. Uygulama telefonunuzun varsayılan SMS ayarlarını kullanıyor, yani çift SIM özellikli bir akıllı telefon sahibiyseniz Android’in SIM ayarlarında düzenleme yapmanız gerekebilir. Arayüzde reklam bulunduğunu hatırlatalım.

SMS Planning (Scheduler)
SMS Planning (Scheduler)
Developer: ArabStor
Price: Free