Kategoriler
Rehberler

Android: Sıkıcı Chromecast Bildirimlerini Engellemek

Chromecast faydalı ve kullanışlı bir cihaz ve ucuz fiyata evinizdeki medya merkezi olarak görev alabiliyor. Özellikle YouTube videolarını yaymak ve kimi zaman PC görüntüsünü iletmek için ideal. Google’ın kısa süre önceki Android Chromecast uygulama güncellemesinden sonra adı Google Home oldu ve sıkıcı bir durum belirdi. Ağdaki bir Chromecast yayını başladığında tüm Android cihazlarınıza bildirim geliyor. Evdeki herkesin ilgisini çekmeyebilir ya da sadece kendiniz için yayınlamak istediğiniz bir içerik olabilir. Bu durumda ince ayar yapmanız gerekecek.

Sıkıcı Chromecast Bildirimlerini Engellemek

google-cast-stop-notifications

Tüm cihazlarınızı ele alıp birer birer bu uygulama ayarını değiştirmeniz gerekecek ama zor bir işlem değil. Eğer cihazda bir bildirim varsa pencereyi aşağı çekip Chromecast bildirimine iki parmağınızla birden kaydırma yapın ve sol kısımda beliren çark sembolüne tıklayın. Buradaki tek seçenek “Uzaktan kontrol bildirimlerini göster” ve işte bunu kapatmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Bunu gerçekleştirmenin bir diğer yolu ki eğer Chromecast bildirimi yoksa zaten bunu yapmanız gerekiyor; Android ayarlarını açıp Google > Google Cast yolunu izlemek ve aynı şekilde görülen bildirim seçeneğinin işaretini kapatmak. Kullanacağınız cihazda bunu kapatmayın. Aslında bu seçeneğin varsayılan olarak kapalı gelmesi gerekliydi. Google’ın güncellemeyle düzeltmesi beklenebilir.