Kategoriler
Rehberler

Android: ZIP Dosyalarını Açmak

Android‘de ZIP dosyalarını açmak için kullanabileceğiniz faydalı bir uygulamayla siz takipçilerimizin karşısındayız. ZIP dosya tipi çeşitli sektörlerde ve gündelik hayatta oldukça yaygın şekilde kullanılıyor. İnternet üzerinden pratik şekilde birden fazla dosya göndermek istediğimizde dosyaları RAR ya da ZIP arşivi haline getirmeyi tercih ediyoruz. ZIP dosyalarını bilgisayarlarımızda nasıl açabileceğimizi biliyoruz, peki Android cephesinde durum ne? Stok Android işletim sistemi içeren akıllı telefonlarda ZIP dosyalarını açmak için üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç var. Dilerseniz kullanışlı araçlardan birisini tanıyalım.

Android: ZIP Dosyalarını Açmak

ES File Explorer Android kullanıcılarının Google Play uygulama mağazasından en çok indirdikleri dosya yöneticilerinden birisi konumunda. Uygulama ZIP dosyalarını yalnızca genişletebilmekle kalmıyor, aynı zamanda arşiv dosyasının içerisinde gezinebiliyorsunuz. Bir ZIP dosyasını basitçe açmak niyetindeyseniz bu işlem için başarılı bir dosya yöneticisini tercih etmenizde sakınca yok.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Uygulamayı Google Play uygulama mağazasından indirin. Ücretsiz sürümü bizim için yeterli, dilerseniz 2.99 USD karşılığında Pro versiyonu da edinebilirsiniz.

ES Dosya Yöneticisi
ES Dosya Yöneticisi
Developer: ES Global
Price: Free

Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra çalıştırın ve başarılı arayüzünü inceleyin. Sağ üst bölümde arama butonunu göreceksiniz.

android-zip-dosyalarini-acmak-1

Arama butonuna dokunduktan sonra açmak istediğiniz ZIP dosyasının adını girin. Bu aracı kullanmak yerine doğrudan ZIP dosyasının bulunduğu dizine de erişebilirsiniz. Dosyanın adını hatırlayamadıysanız uzantıyla arama yapabilmek için yalnızca .zip yazabilirsiniz.

android-zip-dosyalarini-acmak-2

ES File Explorer’da ZIP dosyalarına basitçe dokunduğunuzda dosyanın içeriğini görebiliyorsunuz. Eğer üzerine basılı tutarsanız karşınıza gelen seçeneklerden arşivi genişletmeyi tercih edebilirsiniz. Dosyaya basitçe dokunduğunuzda şu şekilde açmış oluyorsunuz:

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

android-zip-dosyalarini-acmak-3

Üzerine basılı tutup karşınıza gelen seçenekler arasından Extract to‘yu seçerek arşiv dosyasını kolayca genişletebilirsiniz.

android-zip-dosyalarini-acmak-4