Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Oturumunda Kod Oluşturucusu

Güvenlik açısından olası tüm sitelerde iki aşamalı doğrulama sistemini aktifleştirmek gerekiyor ki bu sayede biri parolanızı bilse ya da tahmin etse bile cep telefonunuza gelecek ya da kurulu uygulamanın göstereceği kodu bilemeyeceği için hesabınızı ele geçiremesin. İlk aşamada telefon numarasına gönderilen SMS‘ler popülerdi ama sonrasında kod oluşturma uygulamaları yerini aldı ama bu uygulamanın ilk doğrulaması için SMS gönderilmeye devam ediyor. Facebook uygulamasının Android sürümünü kurduktan sonra ayrı Authy gibi ayrı bir kod oluşturucu uygulama kurmanıza gerek yok çünkü dahili çözüm var.

Facebook Oturumunda Kod Oluşturucusu

Kod oluşturucu kullanmaya başladığınızda, başka biri hesabınıza girmek istediğinde bildirim alıyor da olacaksınız. Bunun için Facebook mobil uygulamasındaki ayarlara girip Güvenlik kısmından Oturum Uyarılarını açabilirsiniz. Oturum onaylamada kod oluşturucuyu kullanmak için şu adımları izleyin:

İlk olarak Facebook hesabınıza tarayıcı ile erişip Ayarlar > Cep telefonu kısmından kullandığınız telefonun numarasını girin. Varsa birden fazla telefon numarası girebilirsiniz.

1

Ardından Güvenlik içinden oturum onaylamaları kısmına girip bilinmeyen tarayıcılarda güvenlik kodu iste seçeneğini işaretleyin.

2

Telefon numaranızı eklemek istediğinizde onaylama kodu olarak SMS gönderilecek. Ayrıca uygulamada oturum açılması için kod oluşturulmasını isteyin.

3

Telefonunuza erişemez olabileceğiniz anlar için yedek kodlar oluşturabilirsiniz. Ayarlar > Güvenlik > Oturum onaylamalar > Kod oluşturma yolunu izleyip yedek kod alabilirsiniz.