Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Now Kartları Nedir, Ne İşe Yarar?

Bundan dört sene kadar önce duyurulan Google Now sistemi epey yol aldı ve sıklıkla kullanılıyor. Apple Siri asistanla rekabet eden Google Now etkileyici olmayı başarıyor. Siri gibi Microsoft’un çözümü olan Cortana da sürekli ilerleme gösteriyor. Google Now’ın özelliği yardımcı bilgi kartları. OK Google sesli komutuysa asistana komut verme ve iş yaptırma desteği sağlıyor.

Google Now Kartları Nedir, Ne İşe Yarar?

Android 4.1 ve üstü yüklü olan cihazlarda Google Now aktifleştirilebiliyor ama az da olsa farklar görülebilir. Google Now ile telefon kontrolünüz, arama alışkanlıklarınız değişiyor. Kartlar basit anlamda Google’a göre işinize yarayacak bilgiler içeriyor. Haberler, acil durum, yakındaki ilgi çekici mekanlar gibi kartlar gösteriliyor ve ilginizi çekmeyenleri kapama seçeneği veriliyor. Aksine kapamadan sadece bildirim alanından kaldırmak içinse sürüklemeniz yetiyor. Google imzalı kartlara ek olarak yüzden fazla üçüncü parti karta destek verilmekte.

android-google-now-cards-overview

Kartlar, çoğu durumda Google’ın sizinle ilgili topladığı bilgilere göre beliriyor. Hava durumu bilgisi için konumunuz kullanılıyor. Toplantı bilgileri için takviminize bakılıyor. İnternet gezinti geçmişinize göre ilginizi çekecek diğer beslemeler gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Google Now Kartlarını Aktifleştirmek

  1. Google uygulamasını başlatın
  2. Google Now aktifleştirin
  3. Soldaki menüye tıklayın, Ayarlara girin.
  4. Beslemenizi seçin ve aktifleştirin.
  5. Google’a gerekli izinleri verin.
  6. Sorulursa kullanmak istediğiniz gmail hesabını seçin.
  7. Kart türlerine göre istediğiniz ayarları yapın.
  8. İlerde engellemek istediğiniz kartlar varsa bu ayarlardan kapatabilirsiniz.
  9. Başka alanlarda kartlar görmek içinse manuel olarak ekleyebilirsiniz.
android-google-now-cards-customize