Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: AVG Free Antivirus Kurulumu

Genelde Android işletim sistemli mobil cihazları antivirüs kurmadan kullanan çok sayıda kullanıcı var ve sıkıntı yaşanmıyor ama bazı zararlı uygulamalar ve sitelerin milyonlarca cihaza sızdığı da bilinen bir gerçek. Önlem almak isteyenler için ücretsiz ve bilinen seçeneklerden biri AVG Free antivirüs paketinin Android sürümü.

AVG Free Antivirus Kurulumu

avg_1

Google Play uygulamasını başlatın ve AVG Free için arama gerçekleştirin. Gelen sonuca tıklayıp kurulum için onay verin ve cihazınızı seçin. Ardından indirme ve kurulum işlemi gerçekleşecek. AVG Free için 2016 sürümünü kurmuş olacaksınız.

avg_2

Kurulan uygulamanın adına tıklayıp başlatın. İlk açılışta şartnameyi okuyup onaylamanız gerekiyor. Ücretsiz sürüm olduğundan reklamlar içeriyor. Canınızı sıkıyorsa reklamları kaldırmak için ufak bir ödeme yapabilirsiniz ama şart değil. Reklamlar olsa da antivirüs özelliği tam olarak işliyor.

avg_3

Programın arabirimi sade ve anlaşılır. Varsayılan olarak cihazınız haftada bir taramadan geçiriliyor. Arzu ettiğinizde tarama yapmak içinse kocaman sarı butona basabilirsiniz. Programın tam anlamıyla işe yaraması için güncellenmiş olması gerekiyor. Bu yüzden Google Play menüsüne girip uygulamalarınıza bakarak güncelleme varsa almanız öneriliyor ki en yeni virüsleri tespit edip silebilsin.