Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: WhatsApp İle Video Sohbet Kullanımı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kısa süre önceki güncellemeden sonra Android, iPhone ve Windows Phone kullanıcılarına görüntülü video sohbet desteği ekledi. İşin ilginci iOS sürümüne gelen güncellemeye bakılırsa karşıdaki kullanıcı sürümü güncellenmemiş olsa bile görüntülü arama yapılabiliyor.

WhatsApp İle Video Sohbet Kullanımı

video_call_whatsapp

Android sürümünde basit biçimde kişiyi seçtikten sonra telefon sembolü yanındaki kanera işaretine tıklamak yetiyor. Bu özellik eklenmeden önce WhatsApp kullanıcıları kendi aralarında görüntülü sohbet için ek bir uygulama olan Booyah kurmak zorunda kalıyordu. Artık buna gerek kalmadı.

how_to_make_group_video_calls_on_whatsapp_-_call_thumb

Görüntülü sohbet sırasında Skype ortamında olduğu gibi hem karşıdakini, hem de ön kameradan alınan size ait görüntüyü görebilirsiniz. Booyah ise grup biçiminde görüntülü sohbet özelliğini ön plana çıkarıyor. Ancak bu durumda görüşmeye katılacak tüm kullanıcıların Booyah indirip kurması gerekiyor. Bu arada şunu da belirtmek isteriz ki bazı kullanıcılar zararlı kod içeren WhatsApp video sohbet isteği alıyorlar. Bu tür bilinmedik linklere tıklamayın ki cihazınıza zararlı kodlar bulaşmasın.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları