Kategoriler
Haberler

Huawei P9 ve Mate 8 Android Nougat Güncellemesi

Duruma bakılırsa Huawei P9 ve Mate 8 Android Nougat güncellemesi Çin’de yayınlandı. Bir süre önce sızdırılan dökümanlar güncellemenin bugün yayınlanacağını ortaya koyuyordu, Huawei’nin sözünü tutmuş olduğu anlaşılıyor.

Huawei P9 ve Mate 8 Android Nougat Güncellemesi

huawei-p9-ve-mate-8-android-nougat-guncellemesi-1

Huawei P9 akıllı telefon güncellemenin ardından B352, Mate 8 ise B552 sürüm numarasına geçiş yapıyor. Bu sürüm numaraları normal kullanıcılar için. Daha önce B198 sürüm numaralı Beta güncellemesini yükleyen P9 kullanıcıları B363 sürüm numaralı, daha önce B386 sürüm numaralı Beta versiyonunu kullanan Mate 8 sahipleri ise B562 sürüm numaralı güncellemeyi akıllı telefonlarına yükleyecekler.

Huawei P9 ve Mate 8 Android Nougat güncellemesi şu an için yalnızca Çin’de indirilebilir vaziyette. Huawei P9 Plus akıllı telefon için geliştirilen güncelleme de yarından itibaren indirilebilecek fakat bu güncellemenin Beta mı yoksa final versiyon mu olduğu netlik kazanmış değil.

Huawei P9 akıllı telefon daha önce Filipinler’de Android Nougat güncellemesini almaya başlamıştı. P9 Lite modeli için ise Android Nougat’ın Beta versiyonu yüklenebiliyor.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız haberimizde Huawei’nin güncel akıllı telefonları için Android Nougat güncellemesini EMUI 5.0 arayüzü çatısı altında kullanıcılarla buluşturacağını belirtmiş ve öncelikle P9 ile Mate 8’in güncelleme alacağını ifade etmiştik. Huawei’nin güncelleme planlarını en azından şu ana dek aksatmadan uygulayabildiğini söylemek mümkün. Önümüzdeki süreçte P9 modelinin ağabeyi P9 Plus, P9’un özelliklerinin biraz kırpılmış kardeşi P9 Lite, orta seviyede konumlandırılan 5 inç ekranlı Nova ve bu modelin büyük ekranlı (5.5 inç) versiyonu olan Nova Plus Android Nougat güncellemesini alan cihazlar olabilir.