Kategoriler
Haberler

Motorola Moto Android 7.0 Nougat Güncelleme Listesi

Motorola Moto Android 7.0 Nougat Güncelleme Listesi

Motorola Moto Android 7.0 Nougat güncelleme listesi ile karşınızdayız. Motorola’nın akıllı telefon markası Moto’nun Almanya’daki bölümünün Twitter hesabından Android 7.0 Nougat güncellemesini alması beklenen akıllı telefonlarla ilgili bilgi paylaşımı yapıldı. Duruma bakılırsa Moto Z serisi akıllı telefonlar 16 Aralık‘ta, Moto G4 serisi ise 31 Aralık‘ta Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak. Moto X serisinin önümüzdeki yılın erken dönemlerinde Android Nougat versiyonuna terfi edilmesi bekleniyor. Nexus 6 akıllı telefon da büyük ihtimalle Ocak ayı içerisinde Android Nougat güncellemesini alacak.

motorola-moto-android-7-0-nougat-guncelleme-listesi-1

Android 7.0 işletim sistemi akıllı telefon boştayken uygulamaların pil tüketimlerini büyük oranda düşürmeyi amaçlayan Doze özelliğinin daha gelişmiş versiyonuna ev sahipliği yapıyor. Doze özelliği sayesinde pil ömrü konusunda kayda değer farklar elde etmek mümkün. Android Nougat’ta doğal destek sunulan, iki uygulamayı ekranda aynı anda çalıştırmayı sağlayan çoklu pencere özelliğinin üretkenliği artırdığı açık. Unicode 9, son nesil emojiler de yine bu güncellemeyle kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Geride bıraktığımız ayın son döneminde Moto Z Droid ve Moto Z Force Droid akıllı telefonlar Amerika Birleşik Devletleri’nde Android Nougat güncellemesini almıştı. Bu akıllı telefonlar Verizon abonesi kullanıcılara özel. Motorola’nın Android güncellemeleri konusunda hayli agresif bir politika izlediğini söylememiz mümkün. Güncellemelerin diğer üreticilere kıyasla hızlı şekilde sunulabilmesinde Android işletim sistemi arayüzünde sınırlı özelleştirmeler gerçekleştirilmesinin payı büyük. Birçok üretici geçmişte güncelleme konusunda ağır kaldıkları için teknoloji tutkunu kullanıcıların gözünde olumsuz bir imaj edinmişti.