Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run iPhone Oyun Videosu

Super Mario Run iPhone oyun videosu Nintendo tarafından yayınlandı. Bilindiği gibi Super Mario Run oyunu önümüzdeki hafta, 15 Aralık’ta iOS işletim sistemi kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Oyunun demosuna şu an App Store’da Amerika Birleşik Devletleri konumlu hesap sahibi olan kullanıcılar erişebiliyor.

super-mario-run-iphone-oyun-videosu-1

Nintendo firması kısa süre sonra çıkması beklenen oyunu için yeni bir oynanış videosu yayınladı, yaklaşık üç buçuk dakika uzunluğundaki videoda yeni Super Mario Run oyununun neye benzediği hakkında fikir edinmek mümkün.

Super Mario Run iPhone Oyun Videosu

Super Mario gibi klasik oyunları uzun süreler sonra geri getirme çabasının oldukça güç ve hayli zorlu süreçler gebe olduğu açık: insanlar yalnızca harika bir oyun beklemiyorlar, aynı zamanda kendilerini güzel çocukluk günlerine geri döndürecek bir oyun beklentisi içerisine de giriyorlar.

Super Mario Run’ın birkaç ay önce düzenlenen Apple etkinliğinde sürpriz şekilde boy göstermesinin nedeni de burada aranmalı. Takipçilerimiz hatırlayamayabilir, Super Mario oyununun yaratıcısı Shigeru Miyamoto bu etkinliğe bizzat katılmış ve yeni Mario oyunu hakkında kısa bir konuşma yapmıştı.

Super Mario Run oyunu başlangıçta, bir süre için iPhone’a özel bir oyun olarak kalacak ve oyun için ücret ödemek istemeyen ya da ücret ödemeden önce test etmek isteyen oyuncular için ücretsiz indirilebilen bir versiyonu olacak. Eğlencenin tam anlamıyla tadına varmak isteyen oyun tutkunları ise 15 USD karşılığında tam sürümü edinebilecek, ücretli versiyonda elbette reklama yer verilmiyor.