Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Google Camera’daki Çekim Modları

Android’de Google Camera’daki Çekim Modları için küçük bir rehber hazırlamak istedik. Bazı kamera uygulamalarında düşük ışık koşullarında çekim yapılabilmesi için bir gece moduna yer veriliyor. Instagram uygulamasının iOS versiyonunda Story özelliği için bir gece modu var, ana çekimler için bu özellik yok. Bu gece modu özelliğinin yetersiz ışık altında daha iyi sonuçlar elde edilmesine olanak tanıdığı biliniyor. Google Camera uygulamasının son güncellemesi Android kullanıcılarına benzer özellikler getiriyor: çekim modları. Google Camera’daki çekim modları içinde gece modu bulunmamakta, bu modlar güneşli ve bulutlu havalarda daha iyi fotoğraflar çekilebilmesini sağlıyor. Dilerseniz Android işletim sistemiyle uyumlu Google Camera’daki Çekim Modları nelermiş hep birlikte görelim.

Android: Google Camera’daki Çekim Modları

Yeni çekim modlarından faydalanabilmek için Google Camera uygulamasını 4.2.024.137460634’e güncellemeniz gerekiyor. Android’de uygulama versiyonları farklı akıllı telefonlar ve Android versiyonları için değişebilmekte, çekim modlarını siz farklı bir versiyonda elde edebilirsiniz. Bu versiyon Nexus cihazlar için.

Google Camera uygulamasını açın. Flash ve Grid kontrol butonları arasında yeni bir buton göreceksiniz. Minimal bir termometreye benzeyen ikon çekim modlarına erişmenize olanak tanıyor. Dokunduğunuzda Auto, Cloudy, Sunny, Fluorescent ve Tungsten seçenekleri açılıyor. Bu çekim modları hem fotoğraf hem video çekimlerinde geçerli.

android-google-cameradaki-cekim-modlari-nasil-kullanilir-1

Auto modu tahmin edebileceğiniz varsayılan mod ve mevcut ışık koşullarındaki en iyi çekimi yapmanız için var. Cloudy ve Sunny modları bulutlu ve güneşli havalarda, dış ortamlarda yapacağınız çekimler için ideal görünüyor. Fluorescent kapalı ortamlarda, sanal ışık aydınlatması altında yapacağınız çekimler için optimize edilmişken Tungsten modu aynı işlemi daha düşük aydınlatmalı ortamlarda gerçekleştirmek için uygulamaya dahil edilmiş.