Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Beş Hava Durumu Uygulaması

Android için En İyi Beş Hava Durumu Uygulaması ile sizlerleyiz. Kış ayına sayılı günlerin kaldığı bu dönemlerde şüphesiz hiçbirimiz kötü sürprizler yaşamak istemiyoruz. Sıcaklıkların artık kayda değer seviyede düştüğü ve soğuk algınlığı / grip gibi hastalıkların yaygınlaştığı günleri yaşıyoruz. Android işletim sistemli akıllı telefonlara yüklenebilen hava durumu uygulamaları sayesinde evinizden hava koşullarına hazırlıksız şekilde çıkmamanız ya da hafta sonu için plan yapıp yaşayacağınız hayal kırıklığının önüne geçmeniz mümkün. Sizler için Google Play uygulama mağazasından yükleyebileceğiniz En İyi Beş Hava Durumu Uygulaması‘nı bir araya getirdik.

Android İçin En İyi Beş Hava Durumu Uygulaması

1Weather

android-en-iyi-5-hava-durumu-uygulamasi-1

1Weather uygulaması özellikle widget seven kullanıcılara hitap ediyor. Uygulama çeşitli widget’lar sunuyor, bir kısmında oldukça detaylı veriler görüntülenebiliyor. Material Design tasarım çizgisine uygun arayüz aracın akıllı telefonunuzla oldukça uyumlu görünmesini sağlıyor. Uygulamaya eşsiz görünüm sağlayan tema seçenekleri mevcut. Arayüzdeki reklamlardan uygulama içi satın alma opsiyonuyla kurtulunabilir.

[appbox googleplay id=com.handmark.expressweather]

Weather Underground

android-en-iyi-5-hava-durumu-uygulamasi-2

Bu uygulamanın verileri görüntüleme şeklini beğeniyoruz. Ana ekranda küçük bir harita ve sıcaklık / fırtına olasılığı bilgisi ile ilgili yakın geleceğe ait veriler yer almakta. Koyu renk tema seçeneği gözlerin yorulmasını engellemesi adına sevindirici bir detay. Uygulamadaki verileri güncellenebilir formda, bildirim çubuğunda da görebilirsiniz. Uygulama bildirim desteği de içeriyor ve önemli durumlarda bildirim gönderebiliyor.

[appbox googleplay id=com.wunderground.android.weather]

Weather (by MacroPinch)

android-en-iyi-5-hava-durumu-uygulamasi-3

Minimal uygulama oldukça basit veriler sunuyor. Radar, uydu haritası gibi eğlenceli içerikler yok; yalnızca mevcut hava durumu ve 5 günlük tahminlerle ilgili veriler sağlanıyor. Uygulamanın tasarımı oldukça sade, eğer amacınız önünüzdeki günde yağmur yağıp yağmayacağını öğrenmek ise gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.macropinch.swan]

AccuWeather

android-en-iyi-5-hava-durumu-uygulamasi-4

Akıllı telefon kullanıcılarının yakından tanıdığı AccuWeather bu listede yer alan en popüler uygulama konumunda. Çok sayıda özellik barındırmasına rağmen minimal bir tasarımla geliyor. Saatlik / günlük detaylı hava tahmin verileri vaat ediyor. Araç çok sayıda üçüncü parti hava durumu uygulamasına da kaynaklık etmekte. Kullanımı oldukça kolay ve sağladığı veriler güvenilir. Uygulamanın Android Wear versiyonunun bulunduğunu da belirtelim.

[appbox googleplay id=com.accuweather.android]

Yahoo Weather

android-en-iyi-5-hava-durumu-uygulamasi-5

Yahoo Weather hoş tasarımıyla ön plana çıkmayı başaran bir seçenek. Çeşitli şehirlerden çekilmiş fotoğraflar uygulamada arka plan görseli olarak kendisine yer buluyor. Uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyip çalıştırdığınızda hava durumu ile ilgili bildirimler almak isteyip istemediğiniz soruluyor. Bilgileri arayüzde doğrudan erişilebilir şekilde sunduğunu ifade edelim.

[appbox googleplay id=com.yahoo.mobile.client.android.weather]