Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone: Gmail’deki Linkler İçin Web Tarayıcısı Seçimi

iPhone‘da Gmail’deki Linkler İçin Web Tarayıcısı Seçimi yapmak isteyebilirsiniz. Chrome, Firefox ve Safari iOS işletim sisteminde en çok kullanılan web tarayıcıları olarak gösteriliyor. iOS kapalı ve kısıtlanmış bir işletim sistemi, genellikle yollar Apple’ın web tarayıcısı Safari’ye çıkıyor. Twitter ve Facebook gibi uygulamalar kendi dahili tarayıcılarını barındırıyor fakat bu özelliğe sahip olmayan uygulamalarda bir link açmak istediğinizde Safari’yi kullanmak durumunda kalıyorsunuz. Gmail uygulamasında ise farklı bir durum söz konusu. Eğer iPhone’unuzda Google Chrome kuruluysa e-postalarınızda yer alan linklere tıkladığınızda web sayfaları otomatik olarak Google Chrome tarayıcısında açılıyor. Aynı zamanda herhangi bir bağlantıya tıkladığınızda hangi tarayıcı ile görüntülemek istediğinizin sorulmasını sağlayan bir özellik de mevcut. Dilerseniz iPhone’da Gmail’deki Linkler İçin Web Tarayıcısı Seçimi özelliğinden nasıl yararlanabileceğinize değinelim.

iPhone: Gmail’deki Linkler İçin Web Tarayıcısı Seçimi

Varsayılan tarayıcıyı seçmek için Settings (Ayarlar) ekranından Google Apps‘e dokunun. Burada Chrome ve Safari seçenekleri yer alacaktır. Hangisini kullanmak istiyorsanız seçin, Gmail’de maalesef Firefox’a destek sunulmamakta.

iphone-gmaildeki-linkler-icin-web-tarayicisi-secimi-1

Eğer Chrome ve Safari’yi bir arada kullanmak istiyorsanız Gmail’i bağlantılara tıkladığınızda her defasında hangi tarayıcıyı kullanmak istediğinizi sorması için yapılandırmanız gerekecek. Gmail uygulamasını açın ve Settings – Google Apps menüsüne gidin. Ask me which app to use every time seçeneğini etkinleştirin. Artık e-postalarda yer alan bağlantılara dokunduğunuzda karşınıza web tarayıcısı seçim ekranı gelecek ve bağlantıyı dilediğiniz internet tarayıcısı ile açabileceksiniz.

iphone-gmaildeki-linkler-icin-web-tarayicisi-secimi-2