Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Nearby İzleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Pokemon GO’da Nearby İzleme özelliğinin nasıl kullanılabileceğini ele alıyoruz. Pokemon GO’nun uygulama mağazalarına giriş yaptığı ilk dönemlerde Pokemon takibi konusunda ciddi sıkıntılar vardı, oyun sunucuları sürekli yük altında oldukları için bu takip özelliği yeterince güvenilir değildi. Niantic, birçok oyuncuya sorun yaşatan bu özelliği kaldırmayı tercih etti. Bu durumu telafi etmek için Sightings adlı özellik eklendi ve deneysel Nearby özelliği tanıtıldı. Nearby İzleme özelliği orjinal takip özelliğinin geliştirilmiş bir versiyonu ve artık tüm bölgelerde yaşayan oyuncuların kullanımına açıldı. Dilerseniz Pokemon GO’da Nearby İzleme özelliğinin nasıl çalıştığına yakından bakalım.

Pokemon GO: Nearby İzleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Pokemon GO’yu açın ve sağ üst kısımda yer alan Sightings butonuna dokunun. Eğer Nearby özelliği etkinse Sightings sekmesinin üst kısmında Nearby sekmesini göreceksiniz. Nearby sekmesinin altında, yani bulunduğunuz konuma yakın bölgede çok sayıda Pokemon görebilirsiniz, hiç Pokemon görememeniz de olası. Pokestop’larda düzenli olarak spawn oldukları için yakınınızda olanları kontol edin.

pokemon-go-nearby-izleme-ozelligi-nasil-kullanilir-1

Nearby sekmesinden yakalamak istediğiniz Pokemon’u seçin. Pençe izleri üzerinden Pokemon’un ne kadar yakında olduğunu göreceksiniz; üç pençe izi Pokemon’un size uzakta olduğunu gösterirken tek pençe izi ilgili Pokemon’a yakın olduğunuzu belirtiyor. Pençe izlerine dokunun ve oyunun sizi ona yönlendirmesine izin verin.

pokemon-go-nearby-izleme-ozelligi-nasil-kullanilir-2

Bu özellikten yararlanmak için güncelleme yapmanıza gerek yok. Özellik Niantic tarafından sunucu merkezli kaldırılmıştı. Oyunda uzunca süredir yer alan bu özellik hatalar giderilene kadar Niantic tarafından devre dışı bırakılmıştı.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Yeni sistem yüksek doğruluk vaat ediyor. Eğer bir Pokemon’un yakınınızda olduğunu görüyorsanız onu yakalamak için şansınız hayli fazla. Nearby sekmesindeki Pokemon’lar diğer oyuncular tarafından da görülebiliyor, yani takip ettiğiniz Pokemon’u başka bir oyuncu yakalarsa kaybınız olacağını unutmayın.