Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Chrome Spotlight İşlevleri Nasıl Kullanılır?

iPhone’da Chrome Spotlight İşlevleri Nasıl Kullanılır?‘ sorusuna yanıt arıyoruz. iOS uyumlu Google Chrome uygulaması yeni bir güncelleme aldı. Yakın geçmişteki güncellemelerin aksine son sürümle birlikte dikkate değer bir özellik Chrome’a eklendi: Spotlight eylemleri. iOS işletim sisteminin arama aracı olan Spotlight’tan artık bazı Google Chrome işlevlerine hızlı şekilde erişebilmeniz mümkün. Bir Spotlight eylemini çalıştırmak için arama kutucuğunda basitçe arama yapmak yeterli oluyor. Google Chrome şu an iki adet Spotlight eylemine sahip: Voice (Ses) ve Incognito (Gizli Pencere). Voice seçeneği adından da anlaşılabileceği üzere Chrome’u sesli arama yapabilecek şekilde çalıştırıyor, Incognito işlevi ise Chrome’da hızlı şekilde gizli pencere açılmasına olanak tanıyor. Dilerseniz iOS‘te Chrome Spotlight İşlevleri kullanımına daha yakından bakalım.

iOS: Chrome Spotlight İşlevleri Nasıl Kullanılır?

Öncelikle iPhone’da Google Chrome’u 55.0.2883.79 versiyonuna güncelleyin. Spotlight eylemleri iPhone 6 / iPhone 6 Plus ve daha güncel modellerde çalışmakta. Google Chrome’u güncelledikten sonra Spotlight ekranına gitmek için ekranda sağa doğru kaydırma yapın.

ios-chrome-spotlight-islevleri-nasil-kullanilir-1

Google Chrome’u sesli arama özelliğiyle açmak için arama kutucuğuna Voice yazın. Google Chrome’u gizli sekme ile açmak için ise arama kutucuğuna Incognito yazabilirsiniz. Bu işlevlerin harf hassasiyeti yüksek, yani Chrome’u sesli arama özelliğiyle açmak için V (büyük harf) ve Chrome’u yeni gizli sekmeyle çalıştırmak için I (büyük harf) kullanmak durumundasınız.

ios-chrome-spotlight-islevleri-nasil-kullanilir-2

Gördüğünüz gibi arama sonuçları hızlı şekilde beliriyor. Sonuca dokunarak Chrome’a pratik şekilde erişebilirsiniz.