Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter’da Sohbeti Sessize Almak

Twitter’da sohbeti sessize almak artık mümkün! Popüler sosyal ağ sitesi bir süre önce kullanıcılara diledikleri hesapları sessize almalarına olanak tanıyan bir seçenek sunmuştu. Böylece dilediğiniz kullanıcıları takip listenizden çıkarmadan (Twitter jargonuyla ifade edecek olursak unfollow etmeden) tweet’lerinin akışınızda belirmesini engelleyebiliyorsunuz. Daha sonra duyurulan yeni özellik de sohbetleri sessize alma olanağı sağlamakta. Twitter’da dahil olmak istemediğiniz tartışmalara nokta koymak adına şüphesiz oldukça faydalı bir seçenek. Sessize alma seçeneği Twitter konuları için kullanılabiliyor, hashtag’ler için değil. Dilerseniz Twitter’da sohbeti sessize almak için ne yapmanız gerektiğine kısaca değinelim.

Twitter’da Sohbeti Sessize Almak

İşlemi akıllı telefonunuzdaki mobil uygulamadan yahut web arayüzünden gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bu seçeneği kullanabilmek için Android cephesinde Twitter’ı 6.23.0, iOS platformunda ise 6.66.1 versiyonuna terfi etmek durumundasınız.

Bir sohbeti sessize almak için (Android veya iOS bu noktada fark yaratmıyor) ilgili tweet’i uygulamada görüntüleyin. İletinin sağ üst kısmında yer alan küçük butona dokunun. Karşınıza gelen seçenekler arasından Mute this conversation (Bu sohbeti sessize al) seçeneğine dokunun. Diyaloga dahil olan kullanıcılar burada birbirlerine tweet atmayı sürdürebilir, ancak siz bu andan sonra bildirim almayacaksınız.

twitterda-sohbeti-sessize-almak-1

Aynı işlemi web arayüzünden de gerçekleştirebiliyorsunuz. Twitter’da oturum açıp sessize almak istediğiniz sohbete erişin. İletinin sağ alt kısmında yer alan üç noktalı simgeye tıklayın. Buradan Mute this conversation (Bu sohbeti sessize al) seçeneğine tıklayın. Gördüğünüz gibi işlem hem mobil uygulama hem de web arayüzünden kolayca halledilebiliyor.

twitterda-sohbeti-sessize-almak-2