Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Chrome’da Web Sayfalarını Kaydetmek

Android’li akıllı telefonlarda artık Google Chrome’da web sayfalarını kaydetmek ve bu sayfaları daha sonra çevrimdışı görüntülemek mümkün. Bu özellik popüler web tarayıcısına 55. sürümde, hız ve bellek yönetimi optimizasyonlarıyla birlikte kazandırıldı. Google Chrome’da web sayfalarını kaydetmek mümkün olduğu gibi sayfalardaki video ve müzikler de çevrimdışı yürütme için akıllı telefona yüklenebiliyor. Kaydedilen internet sayfaları Chrome’un kendi indirme menüsünden açılabilmekte.

Google Chrome Android'e gece modunu getiriyor! - Hardware Plus - HWP

Peki internet bağlantısına sahip değilken web sayfalarını çevrimdışı görüntülemek için nasıl kaydediyorsunuz ve bu şekilde hangi videoları veya sesleri kaydedebilirsiniz? Oldukça basit, indirme düğmesinin sağında Chrome’un yeni karşıdan yükleme bölümünden web siteleri çevrimdışı görüntüleme için kaydedilebiliyor, diğer taraftan Chrome’da varsayılan HTML5 ses veya video oynatıcısında yeni bir indirme düğmesi bulunmakta.

İlginizi Çekebilir:  GeForce Now, bazı LG TV'lerde yüklü olarak geliyor

Eğer internet sayfasındaki içerik akış şeklindeyse ya da sitede özelleştirilmiş bir video oynatıcı varsa müzik / videoyu çevrimdışı oynatmak için kaydetmek mümkün olmuyor. Kaydettiğiniz web siteleri siz Chrome’dan elle silene kadar kayıtlı şekilde duruyor. Eğer Chrome’un 55. versiyonuna Google Play üzerinden erişemiyorsanız aşağıda yer alan bağlantıdan APK dosyasını indirip kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki Google Chrome’da web sayfalarını kaydetmek ve çevrimdışı görüntülemek için izlemeniz gereken aşamalara göz atalım.

Android: Chrome’da Web Sayfalarını Kaydetmek

Google Chrome arayüzünde sağ üst kısımda yer alan üç noktalı butona dokunun ve yıldız simgesinin yanında yer alan indirme butonunu kullanın.

android-chromeda-web-sayfalarini-kaydetmek-1

Görüntülediğiniz web sitesi çevrimdışı görüntüleme için kaydedilecektir, web sayfasına Chrome’un yeni indirme menüsünden erişebilirsiniz.

android-chromeda-web-sayfalarini-kaydetmek-2

Çevrimdışı görüntüleme için kaydettiğiniz sayfaları bu şekilde görüntüleyebileceksiniz.

android-chromeda-web-sayfalarini-kaydetmek-3

Akıllı telefonunuzda depolama alanı açmak isterseniz çevrimdışı görüntüleme için kaydettiğiniz internet sayfalarını kolayca silebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Google Chrome 55.0.2883.91 APK dosyasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.