Kategoriler
Konular

Android’de Çocuklar İçin Eğitici Uygulamalar

Android‘li akıllı telefonlarla uyumlu Çocuklar İçin Eğitici Uygulamalar ile sizlerleyiz. Akıllı telefonlar bu dönemlerde yetişkinlerin günlük hayat akışında önemli bir yere sahip. Çeşitli kanallardan iletişim ve etkileşimi akıllı telefonlarımız üzerinden kuruyoruz. Peki çocuklar bu tablonun neresinde? Bazı ebeveynlerin özellikle küçük yaştaki çocuklarının eline akıllı telefon / tabletlerini verdiklerini ve ağlama / gürültü yapma / çevreye zarar vermelerini önlemek için onları bu ekranlardaki bazı oyunlarla oyaladıklarını görüyoruz. Bu noktada çocukların karşısına çıkarılan uygulama / oyunları titizlikle seçmek gerekiyor. Akıllı telefon / tabletteki içerikler yalnızca eğlendirici değil eğitici de olmalı ki çocuğunuz harcadığı saatler sonucunda somut bir kazanım elde edebilsin. Dilerseniz Android uyumlu, Çocuklar İçin Eğitici Uygulamalar nelermiş hep birlikte görelim.

Android’de Çocuklar İçin Eğitici Uygulamalar

Learning Shapes

android-cocuklar-icin-egitici-uygulamalar-1

Hayli basit bir arayüze ve 21’den fazla dil desteğine sahip olan uygulama (Türkçe de dahil) oldukça eğlendirici ve eğitici. Farklı oyun modları tek bir hedef içermekte: Çocuklarınıza farklı obje ve şekillerin nasıl adlandırıldığını öğretmek. Oyunlar oldukça basit ve birkaç dokunuşla tamamlanabiliyor. Çıkmak için çift dokunuş yapılması gerekiyor. Bu, çocuklarınızın yanlışlıkla uygulamayı kapatmasına izin vermemeyi ve böylece deneyimlerini daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor.

[appbox googleplay id=com.oki.shapesnew]

Animals Puzzle for Kids

android-cocuklar-icin-egitici-uygulamalar-2

Ücretsiz, kolay kullanılabilen ve çoklu dil desteğine sahip olan başka bir uygulama daha. Dil seçeneklerinden Türkçe’yi ve çocuğunuzun çözmesini istediğiniz puzzle’ı seçin. Çocuğunuz parçaları birleştirip işlemi tamamladığında uygulama ilgili hayvanın adını seslendirecektir. Bu uygulama özellikle 2-4 yaş arasındaki çocukların eşleştirme ve motor yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor. Uygulamanın daha büyük çocukları hedeflemediği açık.

[appbox googleplay id=com.iabuzz.puzzle4kidsAnimals]

Animals Memory Game

android-cocuklar-icin-egitici-uygulamalar-3

Animals Memory Game çocuklarının hafıza / akılda tutma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Hayli popüler bir oyun. Hiçbir kart kalmayana dek eldeki kartla eşleşen, ters çevrilmiş kartlar arasındaki kartın bulunması gerekiyor. 3 farklı zorluk derecesine yer veriliyor.

[appbox googleplay id=com.developandroid.android.animals]

Kids Balloon Pop Game Free

android-cocuklar-icin-egitici-uygulamalar-4

Eğitim hedefimizi yeni kelimeleri öğrenmek yerine alfabeyi öğrenmekle değiştirelim. Bu uygulama çocuğunuzun balonlar yardımıyla 20’ye kadar nasıl sayılacağını veya alfabenin nasıl ilerlediğini öğrenmesine yardımcı oluyor. Çocuğunuz oyunu başlangıçta basit buluyorsa oyun hızını artırabilir, balon boyutunu düşürebilirsiniz. Bu durumda oyun daha zorlu hale dönüşecektir.

[appbox googleplay id=se.appfamily.balloonpopfree]

English for Kids Free Game

android-cocuklar-icin-egitici-uygulamalar-5

İngilizce’nin hemen her alanda gerekliliği tartışmasız bir gerçek. Çocuğunuz hayatının bir bölümünde bu dili öğrenmeye zorunlu olacak. Bu nedenle çocuğunuzun küçük yaşlarda İngilizce ile haşır neşir olmasını sağlamak iyi bir fikir. English for Kids Free Game’de bir kategori ve oyun modu seçin. Uygulama bu alandaki en yaygın kullanılan kelimeleri çocuğunuzun karşısına getirecek. Kelimeler yazılı, görsel ve sesli geri bildirimlerle sunuluyor.

[appbox googleplay id=com.shimon.alphabetlearning]