Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone: Gmail’de Gönderilen E-Postayı Geri Almak

iPhone‘da Gmail’de gönderilen e-postayı geri almak artık mümkün! Bilindiği gibi Google’ın popüler e-posta hizmeti Gmail’de uzun süredir gönderilen e-postayı kısa bir süre içinde geri alma özelliği var. Ancak bu özellik hizmeti yalnızca web tarayıcısı üzerinden kullanırken geçerliydi, Gmail mobil uygulamalarında bu özellik desteklenmiyordu. Undo (Geri Al) butonu nihayet iOS uyumlu Gmail uygulamasına da kazandırıldı.

Gmail’in web arayüzünde gönderilen e-postaları 5, 10, 20 ya da 30 saniye içinde geri almak mümkün, iOS uygulamasında ise yalnızca 5 saniye seçeneği var ve bu seçeneği düzenlemek mümkün değil. Özellikten yararlanabilmek için iOS uyumlu Gmail’in 5.0.3 versiyonuna terfi etmek zorundasınız. Dilerseniz Gmail’de gönderilen e-postayı geri almak için yapmanız gerekenlere göz atalım.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

iPhone: Gmail’de Gönderilen E-Postayı Geri Almak

iPhone’unuzda Gmail uygulamasını açın ve sağ altta yer alan, yeni e-posta oluşturma işlevine sahip butona dokunun.

iphone-gmailde-gonderilen-e-postayi-geri-almak-1

E-posta başlık ve metnini oluşturun, daha sonra sağ üst kısımda yer alan gönderme butonuna dokunun.

iphone-gmailde-gonderilen-e-postayi-geri-almak-2

Olamaz! E-postayı yanlış adrese / kişiye göndermişsiniz. Üst kısımda gri renkte beliren uyarı e-postanızın ilgili kişiye gönderildiğini belirtiyor. Peki ne yapacaksınız? Aslında iOS uyumlu Gmail uygulaması e-postayı göndermek için 5 saniye bekliyor, bu kısa zamanda fikrinizin değişebileceği hesaba katılıyor. Undo (Geri Al) butonu ekranın sağ alt kısmında belirmekte, bu butona dokunduğunuzda e-posta ilgili kişiye ulaştırılmıyor. Unutmayın, bu butonu kullanabilmek için yalnızca 5 saniyeniz var.

iphone-gmailde-gonderilen-e-postayi-geri-almak-3

Gördüğünüz gibi gönderilen e-posta geri alınmakta.

iphone-gmailde-gonderilen-e-postayi-geri-almak-4

E-postanızı tekrar gözden geçirebilir, iletiyi doğru kişiye / adrese gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?