Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat ile Grup Sohbeti ve Müzik Tanımlama

Mesajlaşma alanında iddialı uygulamalardan biri olan Snapchat yeni bir güncellemeden geçti ve 16 kullanıcıya kadar grup sohbet özelliği ekledi. Artık arkadaşlara Snap atarken ya da yeni bir sohbet başlatırken grup oluşturabilirsiniz. Gruplara gönderilen sohbet mesajları varsayılan durumda 24 saat içinde siliniyor. Gruplara gönderilen Snap görüntülerse her bir grup katılımcısı tarafından bir kez açılıp yeniden izlenebiliyor. 24 saat içinde açılmayan Snap görüntüleri siliniyor.

Snapchat ile Grup Sohbeti

Arkadaşlarınız grup sohbette olduğunda alt kısımda adlarını göreceksiniz. Bunlara tıkladığınızda anında teke tek sohbet başlıyor. Ardından basit bir sürüklemeyle kolay biçimde grup sohbete geri dönülebiliyor. Bu kısa Hızlı Sohbet olarak adlandırılıyor.

gsmarena_002

Snapchat aynı zamanda Makaslar ve Fırça adı verilen yaratıcılık araçları ekliyor. Bunlardan ilki önizleme ekranında Snap görüntüdeki kısımları kesebiliyor ve etikete dönüştürüyor. İkincisiyse Memories bölümünde artistik görüntülere imza atma olanağı veriyor.

Snapchat ve Shazam İşbirliğiyle Müzik Tanımlama

Son olarak Shazam işbirliğiyle Snapchat entegre hale geldi. Yakında müzik çalarken Snapchat kamera ekranına basar ve uzun tutarsanız müzik tanımlama servisi başlıyor ve görevini yerine getiriyor. Shazam sonucu elde ettikten sonra bunu Snap olarak arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.