Kategoriler
Rehberler

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Bağlantı Kurmak

Android telefon ve bilgisayar arasında kablosuz bağlantı kurmak mümkün. İşlem aslında oldukça basit ve gün içerisinde üretkenliğinizi kayda değer şekilde artırabilir. Android telefon ve bilgisayar arasında kablosuz bağlantı kurmak için biz AirDroid uygulamasını tercih ediyoruz, anlatımı da bu uygulama üzerinden yapacağız. Tabii Google Play uygulama mağazasında yer alan, AirDroid’e alternatif araçları da anacağız.

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Bağlantı Kurmak

  • Öncelikle aşağıdaki widget’a dokunarak AirDroid uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.
AirDroid: dosyalar ve erişim
AirDroid: dosyalar ve erişim
Developer: Unknown
Price: Free
  • AirDroid’in PC istemcisini bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Esasında bu uygulamaya muhtaç değilsiniz, http://web.airdroid.com/ adresini ya da AirDroid’in sağladığı yerel IP adresini kullanarak telefonunuza tarayıcınız üzerinden erişebiliyorsunuz.
  • Android uygulamasını çalıştırın ve oturum açın. Oturum açma işlemi uygulamayı kullanmak için zorunlu değil fakat AirDroid’in tüm fonksiyonlarından yararlanma olanağı sağlıyor.
  • Bilgisayarınızdaki istemci yazılım, AirDroid web sitesindeki arayüz ya da AirDroid uygulamasının sunduğu yerel IP ve port üzerinden akıllı telefonunuza erişim sağlayabilirsiniz. Burada dilediğiniz yöntemi tercih edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

android-telefon-ve-bilgisayar-arasinda-kablosuz-baglanti-kurmak-1

  • Bilgisayarınızda şu şekilde bir arayüzden akıllı telefonunuzu yönetebiliyorsunuz.

android-telefon-ve-bilgisayar-arasinda-kablosuz-baglanti-kurmak-2

  • Eğlencenin başladığı kısım burası. Bilgisayarınız üzerinden akıllı telefonunuzdan bilgisayara ya da bilgisayarınızdan akıllı telefonunuza kolayca dosya aktarımı yapabilirsiniz. Android cihazınızda depoladığınız müzikleri dinleyebilir, Android bildirimlerine kişisel bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz.

android-telefon-ve-bilgisayar-arasinda-kablosuz-baglanti-kurmak-3

android-telefon-ve-bilgisayar-arasinda-kablosuz-baglanti-kurmak-4

  • Kayıtlı kullanıcılar dosya aktarım işlemlerini akıllı telefonları üzerinden de yönetebiliyor. Kayıtlı kullanıcılar aynı zamanda cihazlarındaki verileri yedekleme özelliğine erişebiliyor. AirDroid Android uygulaması bir antivirüs ve önbellek / RAM temizleyicisi de içermekte.

Android telefon ve bilgisayar arasında kablosuz bağlantı kurmak için AirDroid’in yanı sıra Share Link veya WiFi File Transfer uygulamalarını da tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları
The app was not found in the store. 🙁
WiFi File Transfer
WiFi File Transfer
Developer: Unknown
Price: Free