Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone: iMessage’da Mesaj Gizlemek

iMessage’da Mesaj Gizlemek mümkün. iMessage uygulaması için sticker uygulamaları gelmeye devam ediyor. Yeni bir film vizyona girdiğinde neredeyse her defasında o temadaki iMessage sticker uygulaması kullanıma sunuluyor, bu tablo pazarlamanın bir parçası halini almış durumda. Bu durumdan rahatsız olduğumuzu söylemiyoruz. Örneğin beğenimizi kazanan bir Moana sticker paketi var, bu paketi yalnızca içerisindeki tavuk nedeniyle beğenmiş değiliz.:) Uygulamalar üretkenliği önemli ölçüde artırabilmekte. Hide Messages sticker’ların alternatif kullanımı için iMessage uygulaması ile uyumlu olarak geliştirilen bir araç ve bir iMessage konusundaki dilediğiniz mesajı gizlemenize olanak tanıyor. Uygulama içerisinde beyaz bloklar yer almakta, bu blokları bir mesajın üzerine sürükleyip bırakın. Bu blok siz ve konu başlığındaki diğer kullanıcılar için mesajın görülebilirliğini engelleyecektir. Dilerseniz iMessage’da Mesaj Gizlemek için kullanılabilecek Hide Messages uygulamasını daha yakından tanıyalım.

iPhone: iMessage’da Mesaj Gizlemek

Bağlantıdan Hide Messages uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin. Kurulum tamamlandığında otomatik olarak etkinleştirilecektir. Kullanmak için Messages uygulamasını açın ve metin giriş kutucuğunun yanındaki ok düğmesine dokunun. Üç ek düğme karşınıza gelecek. iMessage uygulama çekmecesini açmak için App Store simgesine benzeyen butona dokunun. Uygulamanın ayrılmış çekmecesine gitmek için Hide Message butonuna dokunun.

iphone-imessageda-mesaj-gizlemek-1

Çekmece kesinlikle boş görünüyor ama değil. Arka plan rengine uyduğu için göremediğiniz beyaz dikdörtgen kutu çıkartmaları var. Bu uygulama gerçekten akıllıca. Uygulama çekmecesinde herhangi bir yere dokunup basılı tutarsanız, sticker birkaç saniye içinde görünecektir. Gizlemek istediğiniz mesaja sürükleyip bırakabilirsiniz.

Sticker’lar mesajı konu başlığına dahil olan herkes için gizliyor ancak birisi bu durumu fark ederse çevresinden dolaşabiliyor. Sticker ile gizlenmiş bir mesaja dokunulup basılı tutulduğunda sticker’ın altındaki mesaj görüntülenecektir. Yani mesaj gizlemek için tam anlamıyla güvenilir bir çözüm olmadığını belirtelim.