Kategoriler
Apps & Oyunlar

Periscope’u Bitiren Twitter Live Video Güncellemesi

Son günlerin en popüler konusu canlı video yayını olsa gerek. Kullanıcılar kimi zaman YouTube ya da YouNow, kimi zaman Facebook ya da Twitter destekli Periscope üzerinden canlı yayın başlatıyotlar. Son olarak Facebook destekli Instagram da bu özelliği eklemişti. Şimdi güncelleme sırası Twitter’da ve firmadan gelen açıklamaya göre aslında bu alandaki ilk girişimci olan sosyal ağ, sahibi olduğu Periscope uygulamasına gerek kalmayacak biçimde Twitter uygulamalarının mobil sürümlerine canlı video özelliği dahil etti.

Twitter Live Video Güncellemesi

Artık ayrı olarak Periscope kurmak zorunda kalmadan güncel Twitter mobil uygulamasını kullanarak canlı video yayını başlatabilirsiniz. Sadece yeni Tweet oluşturma butonuna basın ve ardından Canlı Yayın seçeneğini kullanın. Yayın başlamadan önce yayına hazırlanma ve kendinizi hizalama imkanı veren hazırlık ekranı geliyor. Hazır olunca Canlı Yayın onayı verin ve hepsi bu kadar. Artık Twitter takipçilerinize canlı yayın akışı sunabilirsiniz.

go-live-screenshots-1200x499

Video izlerken yorum yazabilir, ekrana tıklayarak kalp gönderebilir ve destek olabilirsiniz. Yeni özellik ilerleyen günlerde Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarına yapılacak güncellemelerle yayına girecek. Twitter açıklamasına göre Twitter live video uygulamasında Periscope desteği yer alıyor ama bu gidişle Vine uygulamasında olduğu gibi Periscope’un da sonu yakın görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi