Kategoriler
Konular

Android’de Sigarayı Bırakmanızı Sağlayacak Üç Uygulama

Android için sigarayı bırakmanızı sağlayacak üç uygulama ile sizlerleyiz. Sigara içmek hem sağlığınız hem de ülkemizdeki zamlar, fiyatlandırma politikası ve vergiler düşünüldüğünde cüzdanınız için oldukça zararlı. Tabii sigaranın zararları hakkında konuşmak sigarayı bırakma konusunda pek yardımcı olmuyor, motivasyonu sağlamak ve çaba göstermek gerekiyor. Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bu uygulamalar sigarayı bırakma sürecinde motivasyonunuzu üst seviyede tutabilir. Dilerseniz sigarayı bırakmanızı sağlayacak üç uygulama nelermiş hep birlikte görelim.

Android’de Sigarayı Bırakmanızı Sağlayacak Üç Uygulama

1. Smoke Free

App Store’da bu alanda kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulama olan Smoke Free bir süre önce Google Play uygulama mağazasına da adım attı. Sigarasız geçirdiğiniz süreyi dakika olarak göstermesi, Smoke Free sekmesinde kazanımlarınızı sergilemesi motivasyon açısından oldukça faydalı.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları

android-sigarayi-birakmanizi-saglayacak-3-uygulama-1

Uygulamada size sürekli yeni görev ve hedefler belirleniyor, bu sayede bağımlılığınızdan kurtulabilmeniz amaçlanıyor. Bu tip durumlarda ödüllendirmenin öneminin farkında olan geliştiriciler her dönüm noktasında kullanıcıya bir rozet verilmesini sağlamış.

Özetlemek gerekirse, yukarıda belirtilen faktörlerin bir kombinasyonu ve her gün göreceğiniz istatistiklerin dumansız günlerinizi çekilebilir kılması amaçlanmakta.

Smoke Free - stop smoking now
Smoke Free - stop smoking now
Developer: Unknown
Price: Free

2. Quit Smoking Slowly – SmokeFree

Uygulama için tercih edilen isimlendirme size biraz basit görünebilir ama ana amaç belli: Sigarayı bırakmanıza yardımcı olmak.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

android-sigarayi-birakmanizi-saglayacak-3-uygulama-2

Oldukça sade bir arayüz içeren uygulamada ekran yeşil renkteyken sigara içebilirsiniz. Sigara içtikten sonra yeşil ekrana basılı tutun, ekran kırmızı / turuncu renge bürünecek. Tekrar yeşile döndüğünde sigara içebilirsiniz.

Burada uygulama size biraz ilginç görünebilir, amacı nikotin alımınızı yavaş yavaş azaltmanızı sağlamak. Arayüzde kaydettiğiniz gelişmeler; tablolar ve istatistikler aracılığıyla sunuluyor.

SmokeFree - quit smoking slowly
SmokeFree - quit smoking slowly
Developer: Unknown
Price: Free

3. QuitNow!

Benzer işlevlere sahip ve aynı amaca ulaşmanızı hedefleyen bir uygulama daha. Aracı listede sona almamızın nedeni arayüzünün çeşitli seçeneklerle tıka basa doldurulmuş olması.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

android-sigarayi-birakmanizi-saglayacak-3-uygulama-3

Uygulamayı diğer çözümlerden ayıran özelliği bir kullanıcı topluluğu barındırması. Burada sigarayı bırakmak için çaba gösteren insanlarla sohbet edebilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Uygulamada tıpkı Smoke Free’de olduğu gibi kullanışlı achievement ve sağlık istatistikleri bulunuyor. Bu detaylar için için önemliyse QuitNow! ya da Smoke Free’den hangisini beğendiyseniz ona yönelebilirsiniz.

QuitNow: Sigarayı Bırak
QuitNow: Sigarayı Bırak
Developer: Unknown
Price: Free

Kötü bir alışkanlıktan kurtulmanın ilk adımı sizin için kötü olduğunu fark etmek ve kabullenmektir. İkincisi, hazır olduğunuzu hissetmek ve bırakabileceğinizde karar kılmaktır. Bu fikirler kafanızda yer edindikten sonra yukarıdaki uygulamalardan birini indirin ve yolculuğunuza başlayın.