Kategoriler
Rehberler

Android: Ekran Kilidi Kaldırılamıyorsa

Android, iOS ya da Windows yüklü olsun mobil cihazlarımızdaki verileri taşırken güvenli halde tutmanın yolu ekran kilidine parola ya da PIN eklemek. Bazı kullanıcılar bunu kullandıktan bir süre sonra sıkılıyorlar ama eski sürükle yöntemiyle parolasız ekran kilidi kaldırmayı geri getiremiyorlar. Buna neden olan çeşitli güvenlik önlemleri var. Örneğin Samsung Knox gibi güvenlik sistemleri ya da hırsızlık önleme uygulamaları kurulduktan sonra bu seçeneği ayarlardan kapatıyor. Geri açmayı denediğinizde sürükle / swipe seçeneğinin ekran kilidi olarak seçilemediğini görebilirsiniz.

Android Ekran Kilidi Kaldırılamıyorsa Çözümü

Böyle bir durumda Android cihazınızdaki Ayarlar menüsüne girip Güvenlik kısmına bakmalı ve Ekran Kilidi seçeneklerini görmelisiniz. PIN ya da Parola dışındaki ilk iki seçenek kullanılamıyorsa ilk olarak Güvenlik ayarları altında yer alan Güvenlik Yetkilerini sıfırlama seçeneğini denemelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

1

Bu şekilde sonuç alamazsanız ya da en sondaki Güvenlik Yetkilerini sıfırlama satırı gri renkte gelip tıklanamıyorsa o zaman aynı sayfada daha üstte görülen Cihaz Yöneticileri listesine girmeli ve gereksiz seçeneklerdeki onayları kaldırmalısınız. Sizden başka yönetici izni olan diğer uygulamalar bu güvenlik ayarlarını sınırlıyor olabilir.

2