Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: En İyi Daydream Uygulamaları

Android işletim sistemiyle gelen ve ekran ayarlarında yer alan ama Google I/O 2016 sırasında ilan edilmiş Daydream VR ile karıştırılmaması gereken ekran koruyucu modu, siz cihazı şarj ederken ekranın bilgi akışı sağlayıp işe yaramasını sağlıyor. Standart olarak gelen fotoğraflar, renkler gibi seçenekler var ama yüklenecek programlarla seçenekler arttırılabiliyor.

En İyi Daydream Uygulamaları

Aktifleştirmek için Ayarlar menüsünden Ekran ve ardından Daydream seçmek, aktifleştirip istenen seçeneği işaretlemek varsa ayarlarını düzenlemek gerekiyor. Üstteki üç noktalı menüyle beşikte, şarjda ya da herhangi birinde başlamasını sağlayabilirsiniz.

1. DashClock Widget

1

En iyi daydream uygulamalarından biri olan DashClock, hava durumu, e-posta, saat bilgilerini gösteriyor ve ayarları düzenleme imkanı veriyor. Arka plan rengi, animasyon seçilebilir, karanlık odalarda gece modu kullanılabilir. Beliren sembollere tıklayıp saat, hava durumu, e-posta uygulamaları açılabilir.

[appbox googleplay id=net.nurik.roman.dashclock]

2. Lucid

2

Daydream içinde tonla bilgi göstermek istiyorsanız Lucid ideal. Farklı modüllerle alarm, batarya durumu, takvim, Gmail, cevapsız arama, müzik çalar, bildirimler ve daha fazlası görülebiliyor. Aynı zamanda modül ekleme imkanı var. Slayt şov izlenebiliyor, RSS üzerinden haberler alınabiliyor. Ücretsiz sürümde 30 dakikadan sonra gösterim bitiyor. Sınırsız kullanımsa 1.49 dolar.

[appbox googleplay id=de.j4velin.ultimateDayDream]

3. #io16 Clock

3

Google I/O 2016 biçimindeki geri sayaçla saat temsil ediliyor. Canlı duvar kağıdı seçeneği de var. Google I/O tarzı font ve stili sevmezseniz diğer seçenekler de hazır.  Renkleri, hizalama ve fontu değiştirebilirsiniz.

[appbox googleplay id=org.beatonma.io16]

4. Music Visualizer

4

Music Visualizer bir diğer basit müzik çalar ve renkli animasyonlar sunuyor. Aynı zamanda başlı başına müzik çalar olarak da kullanılabiliyor. Saat özelleştirilebiliyor ve çeşitli ses efektleri kullanılabiliyor. Ayrıca rastgele seçilmesini isteyebilir ve her sefer başka bir görünümle karşılaşabilirsiniz. Eğer telefonunuzda müzik çalar sorun çıkartırsa Geliştirici Seçenekleri menüsüne girip NuPlayer seçeneğine tıklamayı deneyebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.h6ah4i.android.music_visualizer2]

5. BatteryDream

5

Adından anlaşılacağı gibi BatteryDream ile batarya durumu ekrana geliyor. Dairesel çizimle gösterilen durumun dışında saat ve mesaj bildirimleri de eklenebiliyor. Tam şarj olduğunda ekran yanıp sönüyor. Çok fazla seçenek yok ve sadelik ön planda ama renk ve saat formatı değiştirilebiliyor.