Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run İndirme Rekoru Kırdı

Super Mario Run İndirme rekoru kırdı! Uygulama analiz firması Apptopia‘nın sağladığı verilere bakılırsa Nintendo’nun akıllı telefonlar için geliştirdiği ilk Super Mario oyunu lanse edilmesinin ardından geçen ilk 24 saatte tam 2.85 milyon kez indirildi. Oyunun bu yaz fırtınalar estiren ünlü sanal gerçeklik oyunu Pokemon GO’nun elde ettiği, indirilmeye sunulmasının ilk haftasında en çok indirilme rekorunu kırmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Super Mario Run İndirme Rekoru Kırdı

super-mario-run-indirme-rekoru-kirdi-1

Super Mario Run‘ın ulaştığı bu hayli yüksek indirme sayısı başka bir Nintendo projesi olan Pokemon GO’yu kullanıma sunulmasının ilk gününde en çok kez indirilen ikinci uygulama konumuna taşıdı. Aynı uygulama analiz firmasının verileri Pokemon GO’nun bu yaz uygulama mağazasına giriş yaptığının ilk gününde 900.000 kez indirildiğini gösteriyor. Tabii bu noktada küçük ama oldukça önemli olduğunu düşündüğümüz bir farklılık var: Pokemon GO ilk etapta yalnızca sınırlı sayıda ülkede indirilebilir durumdaydı, oysa Super Mario Run ilk gününde 150 ülkede indirilebilir şekilde uygulama mağazasındaki yerini aldı.

Super Mario Run ilk kez Apple’ın iPhone etkinliğindeki keynote sunumunda Nintendo’nun mobil platformlar için ilk Super Mario projesi olarak gün ışığına çıktı. Oyun ücretsiz indirilebiliyor ve ilk üç seviye ücretsiz oynanabiliyor. Kalan seviyeleri etkinleştirmek için bir defalık 9.99 USD ücret ödenmesi gerekiyor. Ücretli sürümün edinilmesiyle reklamlar da ortadan kalkıyor.

Nintendo’nun başarılı oyunu için 10 USD ücret çok fazla görünmüyor. Firmanın oyuncuları Super Mario Run‘ı satın almaları için ikna etme çabasına girmesine gerek kalmayacağı açık.