Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run: Tüm Karakterleri Etkinleştirmek

Super Mario Run’da tüm karakterleri etkinleştirmek için yapmanız gerekenlere değiniyoruz. Super Mario Run gerçekten eğlenceli bir oyun, oyuna kendinizi kaptırmanız için kısa bir süre oynamanız yeterli oluyor. Oyunda bildiğiniz gibi Mario ile oynamaya başlıyorsunuz fakat Mario dışında beş karakter daha mevcut: Princess Peach, Toad, Luigi, Yoshi ve Toadette. Bu karakterlerden her biri özel yeteneğe sahip, yani oyunlardaki mücadeleleri başarıyla geçmek için bu yeteneklerden yararlanabiliyorsunuz. Dilerseniz Super Mario Run’da tüm karakterleri etkinleştirmek için yapmanız gerekenlere göz atalım.

Super Mario Run: Tüm Karakterleri Etkinleştirmek

Princess Peach

super-mario-run-tum-karakterleri-etkinlestirmek-1

Mario oyununda aslında tüm olay bir kadının çevresinde dönüyor, fakat o sıradan bir kadın değil. Princess Peach maalesef Bowser’ın elinde. Super Mario Run’da prensesimizi oynanabilir bir karakter olarak etkinleştirebilmek için tüm oyunu bitirmeniz gerekiyor. Oyunun sonunda Mario Peach’ten bir öpücük dahi alıyor!

Peach’in özel yeteneği sürekli havada kalabilmesi. Bildiğiniz gibi Mario zıpladığında kısa bir sürede havada kalabiliyor, prenses ise sınırsız havada kalabilme yeteneğine sahip.

Toad

super-mario-run-tum-karakterleri-etkinlestirmek-2

Toad etkinleştirmesi oldukça kolay olan bir karakter, My Nintendo Account’a dokunup hesabınızla bağlantı kurunca Toad’u elde edebiliyorsunuz.

Bu aynı zamanda buluta kayıt özelliği sağlıyor. Toad oyunun içinde dahi olmadan etkinleştirebileceğiniz tek karakter. Aynı zamanda Mushroom Kingdom’da göreceğiniz ilk ödüllendirme. Özel yeteneği diğer karakterlere kıyasla hızlı koşabilmesi, ancak yalnızca tek atış şansınız var.

Luigi

super-mario-run-tum-karakterleri-etkinlestirmek-3

Luigi’yi Super Mario Run’da etkinleştirmek için Kingdom Mode’a girip evini inşa etmeniz gerek. Bunun için Toad Rally’de 150 yeşil Toad ve 150 mor Toad’a ihtiyaç var. Düşmanlarınızı dikkatli seçmeniz ve en iyiye karşı mücadele etmemenizde fayda var.

Luigi’nin özel yeteneği diğer karakterlerden daha yükseğe zıplayabilmesi.

Yoshi

super-mario-run-tum-karakterleri-etkinlestirmek-4

Mario’nun güzel dostu Yoshi Toad Rally’de 30 kırmızı Toad ve 30 yeşil Toad elde edilince kullanılabiliyor. Bu Toad’larla birlikte Yoshi’nin evini inşa edebiliyor ve karakteri etkinleştirebiliyorsunuz.

Peki Yoshi’nin özel yeteneği ne? Yoshi havada çırpınabiliyor, özellikle diğer karakterlerin ulaşmakta zorlandığı yüksekteki altınları rahat şekilde yakalayabiliyor.

Toadette

super-mario-run-tum-karakterleri-etkinlestirmek-5

Toadette elde etmesi en zor karakter konumunda. Toadette için 200 kırmızı, 200 mavi, 200 yeşil, 200 mor ve 200 sarı Toad biriktirmelisiniz.

Toadette’i etkinleştirebilmek için öncelikle Prenses Peach’i etkinleştirmiş olmanız gerekmekte.