Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run Android Çıkış Tarihi

Super Mario Run Android Çıkış Tarihi ile ilgili kesin bir bilgi elimizde mevcut değil. Fakat oyunun Android’li akıllı telefonlara 2016 içerisinde gelmeyeceğini biliyoruz. Bildiğiniz gibi oyun 15 Aralık’ta Apple’ın App Store uygulama mağazasına giriş yaptı ve iPhone’larda oynanabiliyor.

Super Mario Run yana doğru kaydırma yapan bir Mario oyunu, klasik Super Mario oyunlarından farklı. Mario tek elle kontrol edilebiliyor, yani bu noktada biraz Flappy Bird’e benzetebiliriz, ancak elbette bu basit oyundan çok daha fazlasını vaat ediyor.

Super Mario Run Android Çıkış Tarihi

super-mario-run-android-cikis-tarihi-1

Super Mario Run Android’e 2017 yılında gelecek. Nintendo America’nın Başkan ve Şef Amiri Reggie Fils-Aime bu bilgiyi Bloomberg’e yaptığı açıklamada vermişti.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Apple kullanıcıları Super Mario Run’a yöneltmek ve oyunu kullanıcılara tanıtmak için ciddi efor sarf etti. App Store’da satışı gerçekleşen her oyun için Apple’a 3 USD kazanç kalıyor. Oyunun Android’e geç gelecek olmasının iki nedeni olduğu düşünülmekte. Birincisi Nintendo’nun ilk etapta tek bir platforma odaklanarak oyunu en iyi hale getirmek için çaba göstermek istemesi. İkincisi ise Nintendo’nun korsan kullanım ile ilgili endişelerinin olması. Super Mario’nun yaratıcısı Shigeru Miyamoto Mashable’a yaptığı açıklamada oyunun çalışırken sürekli internet bağlantısına ihtiyaç duymasına sebep olarak güvenlik kaygılarını öne sürmüştü.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Super Mario Run’ın iPhone versiyonunda jailbreak tespit özelliği de var. Oyun normalde jailbreak işlemi uygulanmış cihazlarda çalışmıyor fakat bunu atlatmak imkansız değil, jailbreak’li iPhone’larda Super Mario Run oynayabilmek için yapılması gerekenlere buradaki yazımızda değinmiştik.

Android’de korsan oyunların / uygulamaların kurulabilmesi için root erişimine dahi ihtiyaç duyulmuyor. Yani Super Mario Run APK dosyasını elde eden bir kullanıcı oyunu dilediği akıllı telefona kolayca yükleyebiliyor. Ücretli sürüm oyun içi satın alma yöntemiyle elde edilebiliyor ve oyun çalışmak için sürekli internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor olsa da Nintendo’nun bu konuda tedirgin olduğu açık.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Super Mario Run’ın Android’e gelişinin en iyi ihtimalle Mart 2017 olacağı tahmin ediliyor. Ancak bu konuda kesin bir bilgi yok. Haziran’daki E3 etkinliği de oyunun Android’e taşınacağı tarih olabilir. Fiyatlandırmanın iOS versiyonu ile aynı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.