Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run: Arkadaş Eklemek

Super Mario Run‘da arkadaş eklemek için izlemeniz gereken aşamaları ele alıyoruz. Bir Super Mario partisi yapamıyor olsanız da Super Mario Run’da elde ettiğiniz skorları karşılaştırmak için arkadaşlarınızı ekleyebiliyorsunuz. Super Mario Run‘da arkadaş eklemek için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler var, bu küçük rehberimizde seçenekleri anlatacağız.

Super Mario Run: Arkadaş Eklemek

Öncelikle Kingdom Builder ekranına erişin. Sol üst kısımda yer alan Friends butonuna dokunun.

super-mario-run-arkadas-eklemek-1

Karşınıza arkadaş ekleme ile ilgili ekran açılacaktır. Enter a player ID kutucuğuna eklemek istediğiniz arkadaşınızın ID’sini yazmanız gerekiyor. Sizin ID’niz zaten alt kısımda görülmekte, arkadaşınız da ID’sini bu ekrandan öğrenip size iMessage ya da e-posta ile gönderebilir. Siz ID’nizi arkadaşınıza göndermek için iMessage ya da e-posta butonunu kullanabilirsiniz.

super-mario-run-arkadas-eklemek-2

Davet ekranı ise daha alışılageldik URL fomunda mesaj ya da e-posta gönderme olanağı sağlıyor. Gönderdiğiniz bağlantıya tıklayan arkadaşınızda öncelikle tarayıcı açılıyor, daha sonra Super Mario Run’a yönlendiriliyor. Buradan istek kabul edilebiliyor.

super-mario-run-arkadas-eklemek-3

Bir de Suggested Friends (Önerilen Arkadaşlar) özelliği var. Bu özellikten yararlanabilmek için Facebook ya da Twitter hesabınızın olması gerekiyor. Yani sosyal ağ hesabınızla bağlantı kurulacak ve oyunu oynayan arkadaşlarınız tespit edilecek. Eğer sosyal ağ platformlarından uzakta kalmayı tercih ediyorsanız arkadaş eklemek için mecburen arkadaşlarınızın ID’sini mesaj ya da e-posta yoluyla öğrenmek ve arkadaşlarınızı bu şekilde eklemek durumunda kalacaksınız.

super-mario-run-arkadas-eklemek-4

Arkadaş istekleriniz kabul edildiğinde oyundaki kazanımlarınızı arkadaşlarınızla kıyaslayabilirsiniz.

super-mario-run-arkadas-eklemek-5
İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?