Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run: Mario’yu Durdurmak ve Geriye Gitmek

Super Mario Run‘da Mario’yu durdurmak ve geriye gitmek için ne yapabileceğinize değineceğiz. Super Mario Run oyunu 15 Aralık’ta Apple’ın App Store uygulama mağazasındaki yerini aldı. iOS işletim sistemli cihaz sahipleri oyunu akıllı telefon / tabletlerine indirip oynayabiliyor. Super Mario Run mağazadan ücretsiz şekilde indirilebilmekte fakat ücretsiz versiyonda çeşitli sınırlamalar söz konusu. Oyundaki tüm seviyeleri etkinleştirmek için 9.99 USD karşılığında uygulama içi satın alma işlemi yapmak şart. Kontrollerin büyük oranda tek elle gerçekleştirilebildiği Super Mario Run’da Mario normal koşullar altında yalnızca ileriye doğru hareket etmekte. Yani toplamak istediğiniz bir altın ya da vurmadan geçtiğiniz bir blok için geri dönme şansınız aslında yok. Peki Mario’yu durdurmak ve geriye gitmek için yapabileceğiniz bir şeyler olduğunu söylesek?

Super Mario Run: Mario’yu Durdurmak ve Geriye Gitmek

super-mario-run-marioyu-durdurmak-ve-geriye-gitmek-1

Mario’yu Durdurmak

Mario’yu aceleyle durdurmak isterseniz atladığınızda parmağınızı derhal sola doğru kaydırın. Bunu sürekli yapmaya devam ederseniz Mario’nun etkin şekilde yerinde durabildiğini göreceksiniz.

Mario İle Geriye Gitmek

Tek yapmanız gereken Mario’nun baloncuklanmasını sağlamak ve seviyeyi geri çekmeye başlamak için ekranın sol üst köşesindeki baloncuk simgesine hafifçe dokunmak. İstediğiniz kadar geriye gittiğinizde kabarcıktan kaçmak için tekrar bu butona dokunabilirsiniz. Bu noktada baloncuğu sınırlı şekilde kullanabilme olanağına sahip olduğunuzu ifade etmek istiyoruz.

Bu iki püf noktası özellikle oyundaki seviyelerde ögeleri % 100 elde etmeyi amaçlayan oyuncular için oldukça önemli.