Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run Sorunları ve Çözümleri

Super Mario Run Sorunları ve Çözümleri ile karşınızdayız. 15 Aralık’ta App Store uygulama mağazasındaki yerini alan Super Mario Run şu an iPhone ve iPad sahipleri tarafından oynanabiliyor. Oyun ücretsiz indirilebiliyor fakat tüm özelliklerinden yararlanabilmek ve seviyeleri etkinleştirmek için ücretli versiyona geçiş şart. Oyunun indirmeye sunulmasının ardından geçen kısa süre içerisinde oyuncuların sıkça karşılaştıkları problemler ve çözümleri ile ilgili küçük bir rehber hazırlamak istedik. Dilerseniz Super Mario Run Sorunları ve Çözümleri nelermiş hep birlikte görelim.

Super Mario Run Sorunları ve Çözümleri

Sahte Versiyonlar

Öncelikle Super Mario Run’ın Android versiyonunun bulunmadığını hatırlatalım. Çeşitli internet sitelerinde dolaşan APK dosyalarını kesinlikle indirmeyin, akıllı telefonunuza yüklemeyin. iPhone ve iPad’de de kilidi kaldırılmış ücretsiz versiyon gibi adlandırmalara sahip çeşitli dosyalara kanmayın.

İlginizi Çekebilir:  Google Play'de virüslü 2FA uygulaması tespit edildi

Oyun İçi Satın Alma

super-mario-run-sorunlari-ve-cozumleri-1

Super Mario Run’ı satın alma işlemi bazı kullanıcıların kafasını karıştırmışa benziyor. Android versiyonu olmayan oyunun iOS versiyonu ücretsiz indirilebiliyor, ücretli farklı bir versiyon aslında yok. Ücretsiz versiyonu indirip uygulama içi satın alma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bunun için oyunu açın, Tour‘a ve ardından Buy butonuna dokunun. Purchase Screen etiketli butonu kullanın.

Ekstralara Erişim

Ücretli versiyona geçişle birlikte oyunculara 20 Rally Ticket’ı, 3000 altın ve Mystery Block veriliyor. Bazı oyuncular satın alma işleminin ardından bu ögeleri göremediklerini ifade ediyor. Oyunu satın aldıktan sonra oyun dünyasına gidin ve üst kısımdaki kırmızı – beyaz renkli hediye simgesini bulun. Nintendo bunu Gift Box olarak adlandırıyor.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları

Oyunun Yüklenmemesi Sorunu

super-mario-run-sorunlari-ve-cozumleri-2

Super Mario Run zaman zaman yüklenme ekranında takılı kalabilir. Dizayn bu şekilde. Eğer oyunun yalnızca yüklenme sayfasını görebiliyorsanız Wi-Fi ya da hücresel şebeke üzerinden internet bağlantısı kurulamamış demektir. Super Mario Run aktif internet bağlantısı olmadan oynanamıyor, Nintendo bu bilgiyi oyun kullanıma sunulmadan kısa bir süre önce doğrulamıştı.

Nintendo Hesabına Bağlanma Sorunu

Super Mario Run’ı ilk kez Nintendo hesabına bağlamak isteyen kullanıcılar sorun yaşayabiliyor. Hesabınızla oturum açmada sorun yaşıyorsanız oyunun eğitim kısımlarını tamamladıktan sonra, dünyanın sağ üst köşesindeki My Nintendo / Nintendo Account balonunu arayın. Oturumu buradan açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması

Mission Coin’leri ve Rally Ticket’ları

Mission Coin‘leri ve Rally Ticket‘larını kazanınca bunlara Gift Box’tan erişmeyi unutmayın. Bu ögeleri arkadaş ekleme, Nintendo hesabınıza bağlanma ve daha pek çok şeyler için alırsınız.

Bazı Mission Coin‘lerinin oyunu satın alma işlemi gerektirdiğini unutmayın.

Eski Cihazlarda Pil Ömrü Sorunu

super-mario-run-sorunlari-ve-cozumleri-3

Super Mario Run görece eski model iPhone veya iPad’inizde pili adeta sömürüyorsa üzülmeyin, oyun bünyesinde pil tüketimini azaltacak bir seçenek mevcut. Menu butonuna dokunun. Settings‘e gidin. Options‘a girin. Rendering Setting ve Graphic Setting‘i Low yapın. Oyunun grafik kalitesi düşürülecek fakat güç tüketimi de azalacaktır.