Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger: Grup Görüntülü Görüşmeler Yapmak

Facebook Messenger‘da artık grup görüntülü görüşmeler yapmak mümkün! Facebook popüler Messenger hizmetine yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde kamera deneyimini önemli ölçüde iyileştiren Facebook gözde uygulamasına şimdi de grup görüntülü görüşmeler yapabilme özelliğini dahil etti. Hizmete geçtiğimiz yıl birebir görüntülü görüşme ve bu yıl Nisan ayında da grup sesli görüşmeler yapma özellikleri kazandırılmıştı.

Messaging Apps & Brands: Facebook Messenger | MessengerPeople

Uygulamada aynı anda 6 kişiye kadar grup oluşturarak görüntülü görüşmeler yapılabilmekte, fakat 50 kişiye kadar sesli katılım ya da yalnızca grup görüşmesini dinleme olanağı var.

Grup görüntülü sohbet özelliği Facebook kullanıcıları tarafından uzun süredir bekleniyor ve talep ediliyordu, duruma bakılırsa artık dünyanın dört bir yanından kullanıcılar Messenger üzerinden grup görüntülü sohbetler gerçekleştirebilecek. Grup video sohbet özelliği bugünden itibaren Messenger internet sitesinden, iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kullanılabilir hale geliyor. Sürpriz şekilde coğrafi bir sınırlama da yok, grup görüntülü konuşma özelliği Facebook’un tüm dünyadan kullanıcılarına aynı anda sunuluyor.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Facebook’un verilerine göre her ay 245 milyon kullanıcı birebir görüntülü görüşme özelliğini kullanmakta. Grup görüntülü konuşma özelliğinin gelmesiyle kitlenin büyümesi beklenmekte.

Facebook Messenger: Grup Görüntülü Görüşmeler Yapmak

facebook-messenger-grup-goruntulu-gorusmeler-yapmak-1

Facebook Messenger uygulamasında grup görüntülü görüşmeler yapmak için Messenger uygulamasını son versiyonuna güncelleyin, uygulamayı açıp arkadaşlarınızla iletişim kurmak istediğiniz grubunuza arayüzden erişin. Ekranın sağ üst kısmında yer alan video simgesine dokunun. Böylece görüntülü görüşme için adımı atmış oldunuz, grubun her bir üyesine bildirim gidecektir. Bu noktadan sonra arkadaşlarınız tek bir dokunuşla grup sohbetine dahil olabilecek. Grup görüntülü konuşmalar için grupta yer alan belirli arkadaşlarınızı seçebileceğinizi de sözlerimize ekleyelim.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu