Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Siyah Beyaz Fotoğraf Çekmek

Android ve iOS‘te Siyah Beyaz Fotoğraf Çekmek için kullanabileceğiniz başarılı bir uygulama ile karşınızdayız. Akıllı telefonlara App Store ve Google Play uygulama mağazasından indirilebilecek sayısız kamera uygulaması var, şüphesiz bir kısmı diğerlerine kıyasla daha başarılı. Bu noktada diğer uygulamalardan farklı olan ve cihazınızda kurulu şekilde kalmayı hak edebilecek bir çözüm olmalı. Lenka‘nın bu tanımlamaya uyduğunu düşünüyoruz. Dilerseniz Android ve iPhone‘da siyah beyaz fotoğraf çekmek için kullanılabilecek Lenka uygulamasını yakından tanıyalım.

Android ve iOS: Siyah Beyaz Fotoğraf Çekmek

android-ve-ios-siyah-beyaz-fotograf-cekmek-1

Uygulamanın arkasında yatan fikir, yalnızca siyah beyaz çekimler yapmanızı sağlamak. Aslında tam olarak da böyle değil, çünkü görüntünün tonuyla uğraşmak için biraz boş alanınız var, ancak Lenka varsayılan olarak tek renkli fotoğraf için geliştirilmiş bir uygulama. Ayrıca resminizin kontrastını da arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Bu noktada bazı takipçilerimiz bu işlemin fotoğraf renkli şekilde çekildikten sonra herhangi bir fotoğraf düzenleme uygulamasıyla da kolayca gerçekleştirilebileceğini söyleyeceklerdir, şüphesiz de haklılar. Lenka çığır açıcı bir kamera uygulaması değil, ancak titizlikle hazırlanmış ve başarılı bir çözüm.

Siyah beyaz çekim renkli çekimden daha zor olduğundan fotoğrafçılık becerinizi geliştirecektir. Bileşime, ışıkla gölgenin dengesine dikkat etmeniz gerekir, en önemlisi de çekimlerinizi düşünerek ve gözlem yaparak gerçekleştirmenizi sağlar. Kompozisyonun belli bir bölümüne odaklanarak izleyicinin dikkatini çekmelisiniz.

Lenka uygulamasını Android 4.1 ve daha güncel işletim sistemli akıllı telefonlarda; iOS 7 ve daha güncel işletim sistemli Apple cihazlarda sorunsuzca kullanabilirsiniz.