Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger’da Grup Video Sohbeti

Milyar kullanıcısı olan Facebook Messenger mesajlaşma uygulamasına yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Uygulamaya kısa süre önce eklenen yeni kamera deneyiminden sonra bu kez bir diğer gelişme var. Noel ve yılbaşı kutlamalarının iyice yaklaştığı şu günlerde kullanıcılar toplu biçimde aile bireyleriyle görüntülü sohbet gerçekleştirmek istiyor. Bunu dikkate alan Facebook Messenger, grup video sohbeti özelliğini ekledi. Bilindiği gibi teke tek video sohbet olayı geçen sene ve ardından grup sesli sohbet ise geçen Nisan ayında eklenmişti.

Facebook Messenger’da Grup Video Sohbeti

Şimdilik en fazla altı kişi aynı anda grup video sohbet yapabiliyor ama sesli grup sohbete 50 kişi katılabiliyor. Altı kişiden fazlası kamera başına geçerse sadece baskın olanın görüntüsü diğerlerine gösteriliyor. Bu yenilik, Facebook Messenger’ın en çok istenen özelliğiydi ve epey ilgi görmesi bekleniyor. Android ve iOS uyumlu Messenger uygulamaları dışında Messenger web arabirimi de destek veriyor olacak. Şaşırtıcı olansa ülke sınırlaması olmadan tüm dünya için aynı anda hizmete giriyor olması.

groupvideo-newsroomcover

Facebook açıklamasına göre her ay 245 milyon kullanıcı teke tek video sohbeti gerçekleştiriyor. En yeni Facebook Messenger uygulamasına terfi ettikten sonra mevcut bir grup sohbete girin ve ekranın sağ üst köşesindeki video sembolüne tıklayın. Ardından gruptaki tüm üyelere video sohbet başlattığınız haberi gelecek. Artık grup üyeleri tek bir tıklamayla grup video sohbete katılabilecek. Ayrıca grup içindeki belirli kişileri de seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi